Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ne igyak? Hogy hagyjam abba?

Hogy ne igyak? Hogy hagyjam abba?

Figyelt kérdés
Bipoláris vagyok, hiába kezelnek, ha kevert fázisban vagyok, akkor sokszor minden nap lecsúszik 1-2 üveg bor. Régen csak nyugtatót szedtem, de már nem tudok pluszban szerezni, így maradt a pia, amitől meg csak szarul vagyok, nem úgy mint a nyugtatótól. El vagyok keseredve teljesen jelenleg, nem akarok alkoholista lenni, de nem tudok mit kezdeni magammal. A terápiát hagyjuk, sok évig képzett emberek mondták, hogy hagyjam abba a depressziót és a gyógyszereket vagy hogy csak fogadjam el, hogy ez van. Nincs több pénzem rájuk. Hogy lehet végleg letenni a piát?
2021. nov. 4. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rehab?? Ne tedd tönkre a családod életét. Meg a magadét se.
2021. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Képzett emberek nem mondták, hogy hagyd abba a depressziót és a gyógyszereket. Egyedül nem lehet letenni a piát és nem kell hozzá fizetős terapeuta. Mellesleg piára van pénzed? Az alkoholelvonást simán lehet tb támogatottan intézni. Be kell sétálnod az addiktológiai szakrendelésre vagy kórházba.
2021. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hozzászokva fizikailag. Van pénzem, mert dolgozom. Tb-s körökben nem csak a betegségem miatt, de emiatt is csak körberöhögnének, hogy csak “iszogatok”, nem vagyok masszív alkoholista. Jó, tudom, hagyjam abba, ennél többet nem is lehet mondani. Egyébként tényleg ezt mondta az egyik terapeuta, ott is hagytam a francba, gyógyszerellenes volt.

Köszönöm, hogy írtatok.

2021. nov. 4. 22:46
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudod letenni=hozzá vagy szokva fizikailag! "Nem vagyok masszív alkoholista": kivétel nélkül minden alkoholista ezt mondja! "Csak körberöhögnének": Ne kifogásokat keress, hanem vonulj be a kórházba! Milyen csak iszogatásról beszélsz napi 1-2 üveg borral?! Dehogynem lehet mást mondani, csak mást szabad mondani. Gyógyszeres pszichiátriai kezelésre van szükséged! Holnap!
2021. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, hogy elképzeltem, mit gondolna rólam az eladó, vagy pénztáros, ha hordanám a piát haza. Vagy ha épp meglátna egy ismerős, vagy kollega, vagy főnök, stb. Egyszerűbb otthagyni, nem is éri meg az árát.
2021. nov. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs delíriumom, arra gondoltam. Az az igazi függőség. Mindenesetre felkeresem hamarabb a pszichiáteremet, hogy ne legyen még nagyobb gond. A hangulatomat kellene stabilizálni, mert csak amiatt iszom, azt pedig egy addiktológián nem tudják megtenni, nem értenek hozzá és nem is ismerik a kórelőzményeket. Legalább látom, hogy tényleg nem olyan kicsi a probléma.
2021. nov. 4. 23:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem keresem a kifogásokat, csak a tb-s orvosokat és kórházakat kerülöm, mert sokszor tönkre tettek már. De most látom, hogy ideje beavatkozni a helyzetbe, mert ez tényleg nem csak iszogatás már, magamtól lehet, hogy nem is menne.
2021. nov. 4. 23:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Radikális megoldást próbáltál? Lerakod, es soha többet, egy kortyot se iszol.


Én ezt csinálom 10 éve. Én is bipolris vagyok, rivotrillal kezdtem, de arról levettek, mert kezdtem hozzaszokni, helyette ketilept jött, de azt gyűlölöm, mert zombit csinál belőlem. Maradt a pia. En nem bort hanem töményet nyomtam, napi 5-6 felest. Aztan persze kezdett szétszedni a szesz - meg utáltam is a masnaposságot - de szeritem ezt te is tudod, és egy nap úgy döntöttem hogy radikálisan elvágom a dolgot. Inkább rosszul leszek - depressziósan, de nem fogok inni. Most ez van. Es étdekes de a depresszió is jobban elviselhető, amióta elismerem magamban, hogy most depresszios vagyok, de nemsokára elmúlik.

2021. nov. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!