Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is inszomniából áll ki...

Másnak is inszomniából áll ki az élete?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom rosszul alszom, és keveset. Nem szoktam igazán álmos lenni viszont igényelném azt a 8 óra alvást de egyszerűen nem megy, mivel tudom hogy másnap menni fogok valahová (régen iskola, most munka) már nem tudok rendesen aludni. Eleve a gondolat hogy menni kell valahová, nehezen tolerálom az embereket magam körül és jobban szeretem az egyedül létet, viszont dolgozni azt érdemes. 21/f Szedek évek óta pszichiátriai szereket is, néha az előírtnál több nyugtatót veszek be ha jól akarok aludni, bár ezt mostanában nem csinálom.
2021. nov. 7. 01:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szerintem leteszem a kávét és a kólát hátha jobb lesz.
2021. nov. 7. 01:28
 2/14 anonim ***** válasza:
A koffeint valóban jó, ha csökkented, vagy elhagyod, de esetleg, ha az insomniád kóros méreteket ölt, akkor érdemes felkeresni a lakóhelyedhez legközelebbi alváscentrumot, ahol célzottan tudnak segíteni.
2021. nov. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát, nekem amíg élek se orvos, se mentő nem kell. Egy életre elegem lett az EÜ-ből.
2021. nov. 7. 01:46
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Meg tudlak érteni, annak ellenére, hogy magam is egészségügyes vagyok. (pontosabban: ez a szakmám, de már 5 éve nem vagyok benne)
2021. nov. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A kórházak és orvosi intézmények számomra pokoli helyek, soha többet!
2021. nov. 7. 01:53
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Csak egy tipp, de én elkezdtem egy nőknek való emelt magnéziumot és b vitaminokat tartalmazó multivitamint szedni és azóta valamit mintha javult volna az insomniám.
2021. nov. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: az alvásvizsgálat nem fájdalmas, nem jár fájdalommal, ezt megnézethetnéd.

Ha a mindennapos "menni kell"-típusú gondolatok miatt nem tudsz aludni, akkor tanulhatsz rá (pszichológustól) autogén tréninget vagy mindfulness-t, mindkettő jó ilyen gondolatokra.

0 koffein, 0 kávé és jobb lehet a helyzet.

A nyugtatók mély alvást nem biztosítanak, csak ideiglenesen, valamint rendszeres szedéskor függőséget okoznak.

2021. nov. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Ha rászánnád magad az alvásvizsgálatra: [link] itt tudsz lakhelyedhez közeli intézményt találni.

Háziorvosi beutaló kell hozzá.

2021. nov. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Minden nap azonos időben feküdj le és reggel azonos időben kelj fel (például: 21:30 - 05:30). Lefekvés előtt egy órával már ne nézz digitális kütyüket.

A "másnap hova kell menni" típusú gondolatokon relaxáció segít.

Ha tartod az azonos időpontban való lefekvést-felkelést, lehet hogy rendeződik ez pár nap, vagy 1-2 hét alatt.

Koffeinmentes kávéra állj át.

2021. nov. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem azért nem megyek mert fáj, hanem mert már ezereszer félre diagnosztizáltak és félre kezeltek, szóval inkább halok meg minthogy kórházba vagy orvoshoz menjek.
2021. nov. 7. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!