Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukám skizofrén ?

Anyukám skizofrén ?

Figyelt kérdés

Édesanyám több, mint 10 éve alkoholfüggő. Nem a legalja típus, nagyon is szeret minket , gyerekeit. Főz , mos, takarit , dolgozik.

Delben es este meg iszik kb fel - fel liter bort és utána mindig alszik egyet. Nincsenek barátai , nevelőapám van neki, meg mi gyerekei. 2en már nem élünk otthon , csak a kis tesonk O meg már 14 éves.


Az a helyzet , hogy mostanában vannak olyan dolgai amik kicsit aggasztanak. Ki találta , hogy a munkahelyén (étterembe takarit ) direkt ki Csesznek vele, direkt dzsuvat hagynak. A fonoknek írogat SMS-t , hogy vele így meg úgy kibasznak. Van kamera , vissza tudtak nézni, hogy ez valójában így van e, de nyilván nem. Nem fogadja el a kézenfekvő választ rá, azt mondja hogy akkor rossz időszakot nézett a kamerán, vagy rossz napot. Ez ment egy darabig, aztán le állt , mert én is ott melozom es mondtam neki, hogy ez így nem oké nekem sem, mert kellemetlen helyzetbe hoz. Aztán ez így abba maradt.

Most itt ez a migrans sztori. Meg van róla győződve , hogy ahol élnek ott a szomszédban bujtatjak a migránsokat , ezért be se engedi már őket ( mert eddig jöttek ezért -azért mert szegények). Hiába mondjuk neki, hogy ez így nem életszerű , nyilván nem hallgat senkire sem. Vett most közel 300.000 Ft-ért kamera rendszert , hogy lásson mindenkit , mert ha valami van akkor tudja a rendőrségnek mutogatni . Rendszámokat írogat kik mennek el a haz előtt , vagy kik mennek abban községben utána autóval .

Gondolom magányos is , és nagyon rá ér , mert napközben általában egyedül van, mert nevelőapám folyton ejjeles , délután mindig alszik este nincs otthon. Tesommal tanulnak délután , elvégzi a dolgát aztán tv -t meg híradót néz.

Alig alszik. Le fekszik kb 10korul ejjel 1 kor fent van, aztán addig otthon tesz vesz amíg el nem tud menni melozni, mert oda korán kell menni, nyilván az étterem nyitása előtt. Végez, haza ér iszik, alszik és kezdődik minden elorol.


Ne haragudjatok , ha hosszú lett , nagyon várom válaszokat , mert nem tudom mit csináljunk. Makacs önfejű nagyon, semmit nem lehet neki megmagyarázni , eszméletlen mentalitása lett , nehéz elviselni.

Nem ismeri be , hogy alkoholfuggo és azt sem, hogy ez amit csinál beteges.

Anyukája skizofrén volt , de O nála durvábban nyilvánult meg. Lehet örökölte és az hogy iszik csak ront a helyzeten? Mit gondoltok? Mit tudnék csibalni? Ha nem hagyja abba, nevelőapám el megy a tesommal együtt , mert már nem bírja sokáig. Akkor mihez kezdek?



2021. nov. 8. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz ügy.

Mivel írod, hogy a családban már előfordult ilyesmi, így simán lehet paranoid skizofrénia. Lehet, hogy egyébként nem jelent volna meg ilyen hamar nála, de ugye a hajlam + a folyamatos híradó követés ezt simán elő tudja hozni.

Szerintem épeszű emberek is ide jutnának, ha minden nap meg kellene nézniük a "híradónak" csúfolt pánikkeltő műsorokat.

Sajnos nem tudok mit tanácsolni, ez nem könnyen megoldható szitu.

Viszont ami biztató azért, az az, hogy például ebben a munkahelyi történetben hallgatott rád. Ez ritka dolog, és mivel írod, nagyon szeret titeket, lehet, hogy a család felől indulva kellene megoldást keresni. Próbáljatok elbeszélgetni vele.

2021. nov. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Valami módon rá kellene venni egy kivizsgálásra, ha ugyanis tényleg beteg, akkor gyógyszeres kezelés nélkül rövidesen teljesen elveszti a kontrollt, és komoly bajok lehetnek belöle.
2021. nov. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem pontosat csak szakember mondhat, az is lehet, hogy nincs ingergazdag élete és "ilyeneket talál ki, hogy végre legyen esemény", meg persze az is rásegít erre, hogy az ingerszegénységet olyan műsorok nézésével tölti, melyek feszültséget okoznak benne.

Milyen módon és hogyan lehetne rávenni kivizsgálásra nem tudom, a _"aggódom érted, nem tesz jót a rendszeres borfogyasztás" címén történő kérlelés nem biztos hogy jó, mert ha pszichés kivizsgálást kezdeményeznek, rájön hogy "itt nem szervi dologról van szó".

2021. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!