Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is volt hasonló helyzetben...

Más is volt hasonló helyzetben? Hogyan jutottatok tovább ezen?

Figyelt kérdés
Voltam pszichiáternél azt mondta heti 2alkalommal el kellene mennem pszichológushoz. Megadott egy telefonszámot, amit később fel is hívtam időpontért, de azt mondta legkorábban 4héttel későbbre tud csak fel írni. Mondta, hogy felhív majd engem egy másik pszichológus, hátha ő korábban tud fogadni. Hívott is másnap de nem voltam képes felvenni a telefont mert sokat agyaltam és akkor mégis arra jutottam, hogy nincs erre szükségem. Végül beláttam, hogy hülye voltam és jó lenne terápiára menni, de nem vagyok képes felhívnibőket időpontért annyira szorongok. Email elérhetőségük sajnos nincsen(úgy könnyebb lenne a számomra). Ez 3-4hónapja volt, de egyszerűen csak be van ütve a szám a telefonomon és nem tudom felhívni, egy részem nem akarja elfogadni ezt a dolgot, hogy nekem erre szükségem volna. Tudom, hogy szánalmas, hogy felnőtt létemre ezt nem tudom megtenni, de egyszerűen nem megy. Volt valaki hasonló helyzetben? Ti hogy vettétek rá magatokat arra, hogy elmenjetek a pszichológushoz?

2021. nov. 8. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Férfi vagy? Szerintem csak az egod nem engedi.

úgy kellene felfogni, mint egy fogorvost. Ha a fogad fáj nem agyalsz ezen, csak kérsz időpontot és mész, mert szükséged van a segítségére. Ez a helyezet a pszichológussal is, túl van misztifikálva szerintem, mindenkinek szüksége lenne legalább kontrollokra járni, mert biztosan mindenkinek vannak ilyen-olyan mentális gondjai, amit lehet, hogy meg tud oldani magának csak sokkal nehezebb egyedül vagy éppen nem tudja feldolgozni. Szerintem ne ilyen drasztikusan gondolj erre, de arra is számíts, hogy lehet 2-3 dokival is megismerkedsz mire a megfelelőt megtalálod, ez is olyan, mint egy “párválasztás”, meg kell találni azt, akit el tudsz fogadni teljesen és összeilletek. 😊 nyugi és sok sikert. Ne gondold túl… mondom ezt úgy, hogy fóbiám van a telefonálástól(egyszer kell csak és utána élőben beszélhettek időpontot)😄

2021. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Írj SMS-t ha nem tudsz telefonálni

Vagy kérj meg valakit (családtagot, barátot) hogy hívja fel helyetted


Én úgy vettem rá magam, hogy beláttam, annyira szarul vagyok hogy nincs más lehetőségem ha jobban akarok lenni

Meg arra is gondolj, hogy a szorongás pont nem akarja hogy elmenj pszichológushiz, egyrészt mert ellened dolgozik mint mentális betegség, másrészt mert pont a szorongás miatt tartasz az ismeretlen szituációtól. Szóval ha ki akarod cselezni a szorongást az a legjobb ha elmész terápiára

2021. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes írja. Kérj meg valakit hogy a te nevedben kérjen időpontot, a hangot úgysem fogja felismerni az első találkozásnál (valszeg úgyis az asszisztens fog beszélni telefonon).

Én is rá vagyok parázva a telefonálásra, percekig gyűjtenem kell az erőt, a gondolataimat és a bátorságot a telefonhíváshoz - ismeretlen számot fel se merem venni sokszor. Ez egyfajta gátlás, de mióta melózok, hamarabb telefonálok, felveszem az ismeretlent is, mert muszáj vagyok.

Ha meg rákérdez, hogy miért ártál ennyit (aminek kicsi az esélye), akkor mond azt, hogy elfoglalt voltál vagy hogy nem tudtad, hogy hogyan érnél rá stb...

Az meg, hogy hogyan vedd rá magadat... Egyszerűen döntsd el a fejedben, hogy muszáj. Ez kell neked. Legalább egy alkalom, hogy meglásd milyen, mennyire tetszik, szimpi e a doki stb. Ártani ezer % hogy nem fog - csak segíthet. Semmi hátrányod nem lesz abból, ha megpróbálod. Plusz gondolj arra, hogy csak az első alkalom lesz fura/izgalmas/ijesztő.

2021. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Online nem tudsz bejelentkezni?
2021. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!