Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok rendesen,...

Miért nem tudok rendesen, fókuszáltan tanulni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban nagyon nehezen ment a tanulás, és eléggé gondban vagyok mert közeleg a vizsgaidőszak. Szeretem a szakomat, de egyszerűen egy-egy fontosabb tárgy kivételével nem tudom rávenni magam a rendes tanulásra. Az említett fontosabb tárgyak esetében is az utolsó 2-3 hétben próbálom összekapni magam és megtanulni a tárgy anyagát, ezekből általában jó jegyeim is születnek. Viszont tudom, hogy a “mellékesebb” tárgyaimból is sokkal jobban tudnék teljesíteni, ha pl. még vizsgaidőszakban elkezdenék készülni. De nem tudom, hogyan vegyem rá magam. Biztos közrejátszott az elmúlt időszak online oktatása, de fogalmam sincs hogyan oldjam meg ezt a problémát.

Ezt megelőzően volt egy 3-4 év negatívabb szakasz az életemben, amit mostanra nagyjából sikerült feldolgozni és elengedni, rendezni magamban.

Szeretnék visszatérni a tanuláshoz, fontos számomra, de olyan mintha nem tudnám elhinni, hogy képes vagyok rá, vagy nem is tudom…

Volt valaki ehhez hasonló helyzetben? Hogyan tudnám ezt megoldani? Hogy tudnám elhinni, hogy képes vagyok rá?



2021. nov. 8. 23:27
 1/5 A PÁSZTOR válasza:
90%
Mindenki volt hasonló helyzetben . Ha tanulni akarsz kutasd az adott anyagot,ne csak a feladott leckét tanul meg, hnem legyél napra kész a témában, mik a legújabb kutatások merre mutatnak stb. Ha egy kicsi időt szánsz bármelyik anyagra és bele merülsz hidd el érdekelni fog és meg is marad. Ha játszani , vagy kapcsolatokat építeni akarsz, ne akarj jól szerepelni az egyetemen, ott tudományos munka folyik, (nem mindenhol, de remélem vannak még olyan helyek) A tudományos munka kutatással jár és a ha csak nem a bulik szocilógiáját kutatod akkor azok nincsenek benne. Tehát ha szeretni akarod és jól akarod érezni magad a tanulásban akkor kutass egy kicsit benne.
2021. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Írjál listát, tervet. Ha mar picit is tudod tartani, az is több mint a semmi.
2021. nov. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"sokkal jobban tudnék teljesíteni, ha pl. még vizsgaidőszakban elkezdenék készülni"

Úgy érted, ha nem csak a vizsgaidőszakban kezdenél el készülni.

2021. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen úgy értettem, elnézést az elírásért.
2021. nov. 18. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lebuktál. :) Túl sokat lógsz a neten, az a bajod, az tereli el a figyelmedet túlságosan sokszor. (Pont mint nekem... ;-) )
2021. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!