Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik? Öngyilkossági...

Mi történik? Öngyilkossági kísérlet

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátnőm a mai nap öngyilkosságot kísérelt elkövetni.

Fagyállót ivott, elküldte ezt képen is.

Külföldön tartózkodom jelenleg és a lehető leghamarabb érkezem Magyarországra.

Egy közös barátnak azonnal szóltam, aki hívta a segélyhívót, küldték a mentőket és a rendőröket.

Közben végig kapcsolatban voltam telefonon (messengeren, mert EU-n kívül tartózkodom) a barátnőmmel, aki gyűlölt engem amiért segítséget hívtam, ordított velem, hogy egy idióta vagyok, de ennek ellenére próbáltam higgadt maradni.

Még vonalban voltam, amikor kiérkeztek a mentők, önként ment ki, és hallottam ahogy lezajlik a beszélgetés a mentősök/rendőrök illetve közte.

Kérdezték mennyit ivott, és megvan-e még a flakon. Ezekre a kérdésekre válaszolt, és kérték vigye ki a flakont illetve pakolja össze a személyes tárgyait, amire szüksége lehet.

Kértem tőle, hogy adja át a telefont a rendőrnek, akinek mondtam, hogy értesítsenek telefonon vele kapcsolatban, érkezem Magyarországra hamarosan indulok.

Azt mondta, hogy kizárólag közeli hozzátartozót fognak értesíteni, elmondta melyik településre viszik kórházba, de sajnos van ott kettő is, így pontosan nem tudom hol van.

A családjával megromlott a viszonya, 4 éve nem tartja velük a kapcsolatot, nyilván felfogják őket keresni, csak remélni tudom, hogy lesz mellette valaki amíg megérkezem.

Azt is hallottam, hogy kérdezte mennyi ideig tartják bent. Azt felelték, hogy kivizsgálják és ha minden rendben akkor másnap hazamehet.


Telefonját gondolom elvették, semmit nem tudok róla, a történtekkor már zavart állapotban volt, összefüggéstelenül beszélt, helytelenül, hibásan írt, ordítva sírt és kiabált.

Nagyjából fél óra telt el a kísérlet és a segítség kiérkezése között. (Nem kis mennyiséget fogyasztott sajnos)


Mi történik vele ilyenkor? Aggódom érte, sehogy nem tudom elérni, sajnos a föld másik oldalán vagyok jelenleg.


Beviszik a kórházba és hogyan tovább? Valóban kiengedik holnap?

Ha kiengedik az pontosan hogy zajlik?

Saját felelősségére haza kell mennie egyedül?


Kérem olyan válaszoljon, aki élt át hasonlót, mert eszméletlenül kétségbe vagyok esve, és fogalmam sincs mit tudnék tenni, mert nincs senki akinek szólhatnék, sajnos a családjával egyáltalán nem tartottuk a kapcsolatot.



#ongyilkossagi kiserlet #zartosztaly
2021. nov. 14. 05:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
72%

Hihetetlen ez a sok ostoba, primitív válasz. Jobban kéne szűrni ezeket, pláne egy olyan topicban, amit amúgy is sok érzelmileg labilis ember olvas. Nagyon sajnálom a barátnődet. Ha tényleg van is valamilyen mentális betegsége, az igazi partner akkor is támogatja,amikor a legrosszabb időket éli. Kérdező, nagyon jól tetted, hogy hazajössz és segíteni próbálsz. Szurkolók, hogy ne legyen hosszútávú károsodása a barátnődnek, bár erre sajnos kicsi az esély...

A kérdésedre válaszolva: valószínűleg már a fizikai állapota miatt sem jöhetne haza egy héten belül a kórházból, de amint jobban lesz, biztosan átkerül a zárt osztályra, ott is akár több mint egy hétig maradni kell utána. Ott kap majd gyógyszereket, nyugtatót és antidepresszánst/antipszichotikumot,valamint klinikai szakpszichológus is elbeszélget majd vele többször. Ezután, ha hazamegy, mindenképpen tanácsos pszichológushoz-pszichiáterhez járnia.

2021. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
83%
Apukám barátja felvágta az ereit,hétvégére tartottak csak bennt azután begyogyszerezve haza kuldtek.A zárt osztály nem nyaralás.Nem kell lepontozni.(27#)Jobbulást a barátnődnek.
2021. nov. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
78%
Hogy van a barátnőd?
2021. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
70%
Hogy van?
2021. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Na hogy van???
2021. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az aggódást.

Csodával határos módon túlélte!

Vese-dialízisre jár, továbbra is kórházban van azonban teljesen felfog épülni.

Aki itt olvas és hasonló krízishelyzetben van azt arra kérem, hogy NE tegye meg.

Barátnőm is azonnal megbánta és iszonyatos szenvedésen ment keresztül.

Ne tegyétek ezt magatokkal és a szeretteitekkel!

Ne válasszatok végleges megoldást az átmeneti problémáitokra!

Higgyétek el, mindig van segítség és megoldás.

Vigyázzatok magatokra és egymásra!

A pozitív segítségedet és tanácsokat köszönöm szépen.

2 hét pokol volt amit megéltem, megéltünk.

Hál’ istennek minden rendben lelkileg és fizikailag is vele. Vigyázunk rá!

2021. nov. 25. 16:45
 37/41 anonim ***** válasza:
78%

Köszi a választ! Nekem is volt egy érfelvágásom meg több szándékos alkoholmérgezésem amikbe majdnem bele is haltam ma reggel is olyan gondolataim voltak hogy meg kéne tenni mert.. na mindegy szóval gondoltam rá de nem tettem meg.


Örülök hogy jól van és remélem hogy nem kell majd örökké dialízisre járnia mert az borzalmas lehet😬

2021. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
74%
De jo hogy irtal!Mar kezdtem aggodni hogy esetleg valami nagyobb gond tortent es azert nem irtad ki!Tovabbi jobbulast<3
2021. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
56%

"Higgyétek el, mindig van segítség és megoldás."


Ez sajnos nem igaz.

2021. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
37%
Ha a probléma átmeneti lenne... Egy elkényeztetett nőnek elhiszem, hogy semmi komoly problémája nincs csak átmeneti baromságok de nem mindenki született egy pina köré.
2021. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!