Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trittico 150 mg retard tablett...

Trittico 150 mg retard tablettával milyen tapasztalatotok van? Mire hatott jól (alvás, depresszió, szorongás)? Milyen mellékhatása volt?

Figyelt kérdés

A fő problémám az elalvási nehézség (sokszor hajnalban alszok el) és a depresszió. Örömképességem van, nem vagyok nagyon rosszkedvű, de egész nap csak feküdnék, mindent nagyon megerőltetőnek érzek.

Kisebb gondom a szorongás.


Bipoláris depresszió (depis vagy kevert fázisában) szedte valaki? Áttolta kevertbe vagy hipomámba/mániába?



#depresszió #alvászavar #generalizált szorongás #PTSD #Szoc. szorongás #Bipoláris/mániás depresszió
2021. nov. 20. 11:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hajnal 4-kor vettem be 150 mg Tritti mellé nyugtatót, még akkor is ébren voltam. Azóta alszok rövidebb-hosszabb ébrenlétekkel megszakítva. Olyan mintha reggelre alakult volna ki az álmosító mellékhatása.
2021. nov. 21. 15:21
 12/19 anonim ***** válasza:
En benzo elvonasra kaptam 3 eve az addiktologian.Eloszor egy jarmadtol tudtam aludni.Kesobb mar 1-et szedtem, de mellekhataskent nyugtalan lab szindromat okozott, ugyhogy abbahagytam.
2021. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Harmadtol
2021. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én tegnap kezdtem el szedni, viszont nem éreztem magam fáradtnak tőle, pedig jó pár napja nem aludtam, max 4 órát.

Fáradt vagyok, de mégsem tudok aludni, nem segít. 1/3-nál járok még, 3 naponta emelhetem az adagot egy egészig.

Nektek mikor kezdett érezhető hatása lenni?

2021. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

1/3-nál semmit sem éreztem. 2/3-ad picit álmosított, 3/3-ad jobban álmosított, de ennek ellenére nem tudtam elaludni vele. Egésznél kezdődtek a vérnyomás gondok. Ezek azóta javultak és kezd az alvásgondom is mérséklődni. Sajnos már át voltam fordulva. Hajnalban aludtam el és az sem segített visszaállni, amikor felkeltem korán, nem aludtam délután sem.

9 napja szedem. 3. naptól szedek egészet.

2021. nov. 27. 11:43
 16/19 A kérdező kommentje:

Elvileg az álmosító mellékhatása azonnali. Egyénenként változó, hogy mekkora adag mennyire álmosítja. Depire, szorongásra a minimál adag 150 mg.

Szerintem olyan is előfordulhat, h bár álmosít valakit bevétel után, ez nem elég az alváshoz, amíg depire és szorongásra nem kezd hatni.

2021. nov. 27. 11:52
 17/19 A kérdező kommentje:

14-esnek


Szerintem csinálj egy multivitaminkúrát a gyógyszer mellett. D-vitamint egész télen érdemes szedni.

Ha emésztési gondod van, akkor probiotikumot is vegyél. Többektől hallottam, hogy probiotikum hangulati javulást okozott.

Omega-3 kapszula vagy extra szűz olívaolaj bevezetése az étrendbe is segíthet.

Időnként a hatástalan vagy alig hatásos antidepik hatni kezdenek vitaminszedés mellett.

Mozgás, jóga, relaxáció, meditáció is jót tehet.

2021. nov. 27. 12:01
 18/19 A kérdező kommentje:

Vitanról, antidepresszáns hatásának fokozásáról ezt találtam:

[link]

2021. nov. 27. 12:05
 19/19 A kérdező kommentje:
*vitaminról
2021. nov. 27. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!