Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik gátlás oldó gyógyszer?

Létezik gátlás oldó gyógyszer?

Figyelt kérdés
Nagyon gátlásos vagyok, 23 éves létemre szinte semmibe nem merek belevágni, mert folyton a gátlásaim és a nem vagyok képesre rá gondolataim meggátolnak na és a szorongás is persze. létezik olyan gyógyszer ami ezekere hatásos? Elhalad mellettem az élet és nem teszek semmit. fejben megvan, hogy mit kéne tennem, de mintha le lennék láncolva, nem tudok áttörni a gátakon, mert ha megpróbálom nagyon nagy gyomorideg és szorongás tör rám.
2021. nov. 25. 00:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kifejezetten gátlásoldó, de a nyugtatók szorongásoldók. Néha jól tud jönni egy szem, de hosszútávon szedni nem ajánlatos, mert durva függőséget tud okozni. Inkább pszichoterápiát javasolnék.


Az egyetlen gátlásoldó bogyó, amivel találkoztam, az az MDMA volt. Nagyon jó cucc, alkalmanként imádom, de ha a nyugtatók függőséget tudnak okozni, akkor erről ne is beszéljünk...

2021. nov. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Itt nincs könnyebbik út, mert egy gyógyszer nem fog rendet tenni az agyadban. Neked kell bele energiát fektetni és pszichoterápiára járni.
2021. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pedig hosszabb távon az lenne a legkifizetődőbb út, ha terapeuta segítségével fel tudnád térképezni honnan erednek a szorongásaid. Hidd el, a gyógyszer mellé is kelleni fog a te befektetett energiád is, a gyógyszer önmagában csak a probléma egy részét fogja megoldani számodra.
2021. nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns, és hosszú távon pszichoterápia.
2021. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam valakinél itt, hogy talán vmelyik antidepresszáns mellékhatása volt nála ilyen, mintha kicserélték volna.


Nekem is van most egy cirka fél éve tartó elég xar időszakom, krízissel.

Zéró stabilitás és minden megváltozott szinte egyszerre az életemben. Hirtelen jöttek rám a stressz, erős szorongások a semmiből, már szinte pánikszerű, nyomó érzés a vállaimban, gyomromban. Borzalmas volt.


Én a fűhöz fordultam. Csak 2-3 slukkot szívtam amikor rám tört, mert elviselhetetelen volt és elég gyakori. De utálom a cigit/dohányt, szóval 1-2 hónap után megundorodtam és kidobtam a maradékot is.


Ahogy írják, nem fogja megoldani ezt gyóygszer önmagában és tartósan, ki kell építeni egy adott szintű képességet, rezilienciát a problémákkal szemben.


Problémák ugyanis voltak, vannak, és lesznek is. Mélypontom is volt már hasonló, úgy 2 évente. És sajnos tudom, hogy nem ez az utolsó. :(

2021. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem ez már kb 6 éve tart. Nekem jó lenne a fű is vagy akármi ami kiszed akár napi pár orára ebből a szarból, csak nem mozgok ilyen körökben, elviselhetetlen már, hogy mindenki éli a boldog életét nekem meg nem megy.
2021. nov. 25. 21:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenki?? Csak szerinted

Sokan még elois adják hogy

Minden oké aztán meg teljesen depressziós ak meg alkoholista

Bár amerre tart az ország

Jó ha 10 ből 2 ember elégedett

(Boldog)

Ha már most ilyen vagy feladod

Később 40 év munkaviszony után

Mi lesz veled ?

Kitartást!!!?

2021. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5 vagyok


Őszintén mondom, jobb is neked, a te részedről.. Én alapvetően sose voltam labilis, se függésre hajlamos, de vannak emberek, akiknek sokkal többet árt akár a fű, vagy gyógyszer. Másnak a pia. Testközelből tudok több példát is mondani, jó emberektől.


Te esetedben is így van. Ha valóban segíteni szeretnél magadon, akkor kezdj el pszichoterápiára járni, van ingyenes is. Vagy házidoki és beutaló, vagy SZTK-t felhívod, de az első gyorsabb.


Az lehet, hogy ír fel a pszichiáter frontint vagy más xarokat. Meg valóban vannak az életben krízisheyzetek és xar időszakok, amikor akár több minden is egybecsúszik és nehéz megbirkózni ezekkel.


De ha állandóan itt tartasz, most mit vársz egy kis bekábulástól? A szorongásoldó is kb ennyit tesz. A pia, a drog, gyógyszer nem oldja meg helyetted a problémáid, az életed. Neked kell napról napra apró lépésekben folyamatosan tesztelni a komfortzónád, és döntögetni a gátjaid. Ezt senki nem teszi meg helyetted. De egy külső szakember utat mutathat, mankót adhat ha elakadsz benne.

2021. nov. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
6 év szenvedés után nem érdekel már hogy mi veszi el ezeket csak vegye valami, ugyhogy aki tud segiteni ezekben az legyszives irjon pm. pszichoterapeuta az évek mire elérek valamit, nekem most kell.
2021. nov. 27. 01:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Mint írtam, első körben antidepresszáns pár héten belül megszünteti a tüneteket. HA mellette elkezdesz járni terápiára, akkor mondhatni rövid és hosszú távon is jól leszel.

Nekem kész felüdülés volt amikor elkezdtem szedni, és már a terápia is révbe ért.

2021. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!