Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa 5mg antidepresszáns?

Korina003 kérdése:

Scippa 5mg antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Sziasztok/ Üdv mindenkinek!


A mai nap folyamán életemben először voltam pszichológusnál 21 éves koromra. Az első beszélgetés után az orvosom felírta a Scippa 5mg antidepresszánst.


Tudom, hogy minden embernél máshogy hat az antidepresszáns. Másak a mellékhatások, másak a tapasztalatok. De ha esetleg valakinek van róla véleménye és tapasztalata és megosztaná velem azt megköszönném. 😊


Sosem szedtem még antidepresszánst, még nyugtatót sem, igazából vitaminon és fájdalom-lázcsillapítón kívül semmit. És kicsit meg vagyok rémülve, hogy milyen hatással lesz a szervezetemre. Hallottam, hogy valakinél az ilyen fajta gyógyszer felerősítette a szorongást vagy pánikrohamokat generált.


Ha esetleg ez segítene akkor én szorongásra és depresszióra kaptam a gyógyszert.


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. nov. 25. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Igazából mindenkinek ugye más. Van akinek kín szenvedés az első hét hét, de van akinek meg se kottyan. A szenvedés alatt úgy érzem hogy felerősíti a tüneteket. Én elsőnek esicilt szedtem de olyan rosszul voltam tőle hogy azt mondtam köszönöm elég volt. Elmentem egy másik pszichiáterhez ő scippat iert ki xanax al. Én így szedem és nem érzek semmi mellékhatást szerencsére.
2021. nov. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Két hét*
2021. nov. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És egyébként érzel javulás az állapotokban, 1-es? Segítettek valamit?
2021. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ma elkedztem szedni a gyógyszert. Nem tudom, hogy lehetséges-e, hogy már az első napon érzek változást. Nem túl nagyot. Igazából csak jobb kedvem van és jobb a közérzetem. Emelett ingadozik az energia szintem. Egyszer úgy érzem elalszom ülve, a másik percen pedig úgy érzem, hogy le tudnám futni a maratont. 😅

2021. nov. 26. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát a libidot nagyon rombolja

És kb 10 nap után nem lehet eljutni a csúcsra ez állítólag a nők re is igaz

Pedig nekik amúgy is nehezebb ez a dolog bár én már idősebb korosztály vagyok lehet hogy neked meg se kottyan

Olvass utána nem akarlak

Elriasztani de még nagyon fiatal vagy kell ez a gyógyszer? Hosszú távon úgysem megoldás

Persze nem ismerlek ez csak egy vélemény

Üdv

2021. nov. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szexuális vágyat és az orgazmus erősségét is negatívan befolyásolja. Ez olyan gyakori mellékhatás, hogy valószínűleg nálad is jelentkezni fog.
2021. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Korina003


Önmagában az a szó, hogy antidepresszáns már megrettentő, nem?

Én is vacciláltam, hogy ha ilyen típusú gyógyszert fogok szedni, akkor minden meg fog változni, és már soha nem leszek majd olyan mint régen, ilyesmi.

A valóság viszont az, hogy az égvilágon semmi különös nincsen benne.

A gyógyszer hatásos, fél éven felül, inkább egy év szerintem.

Egyre biztonságosabbá válik tőle az élet, ahogyan elhalványulnak tünetek, amire felírták.


Remélem jól vagy :)

2023. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!