Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Koffeintől pánikroham ?

Koffeintől pánikroham ?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdés, aki pánikrohamokkal küzd és mondjuk iszik egy kávét vagy energia italt, mennyi idő után jön elő a “rosszullét”? Azonnal vagy 30-120 perc között?

2021. nov. 27. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó , akár rögtön , de sztem 2 óra múlva nem feltétlen attól van.
2021. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen fog előjönni tőle, csak előidézheti az is
2021. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
Semmi köze hozzá. Ha igen akkor miért issza ...
2021. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Mert szereti? Énis stresszes vagyok meg néha van pánikrohamom, de szeretem a kávé ízét és néha iszok egyet.
2021. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grimfox ***** válasza:
0%
Közvetve nem okoz pánikrohamot a koffein, vagy az energiaital serkentő anyaga(legyen az bármi is). Növeli a pulzust, serkenti az idegrendszert, és ezek jellegzetes testérzetekkel járhatnak, pl heves szívverés érzettel, ami pánikroham alatt is jellegzetes. Ez pedig lehet trigger egy tényleges rohamhoz. Ha gyakoriak a rohamok, akkor az idegrendszer serkentése is kiválthat ilyet. De ehhez ugye először a hatóanyagnak fel kell szívódnia. Ha azonnal okozza a pánikrohamot, amint megiszod, akkor az nem a koffein miatt van, hanem pszichés alapon. gyakori rohamok esetén minden esetre a serkentőszerektől tartózkodni érdemes.
2021. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .. akkor ha később jelentkezik … kiválthatja. Van egy ismerősöm. Ő már nem kávézik meg energia italozik mert nála rohamot okoz :/.
2021. nov. 27. 14:20
 7/8 Grimfox ***** válasza:
46%
Meg kellene próbálnia zöld teával. Azzal nem szoktak ilyen gondok adódni, és az is hatékony.
2021. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Régebben mikor voltak pánikrohamaim, biztos vagyok benne, hogy a kávé rosszabbította azokat.

Sokat elkerülhettem volna ha nem iszok kávét.

Nálam a kávé egy ilyen túlpörgést okoz és szorongást ami jó táptalaj a pánikrohamnak.

2021. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!