Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek késztetést arra...

Miért érzek késztetést arra hogy tépkedjem az ujjaimon lévő bőrt?

Figyelt kérdés

Kb 8-9 éve kezdhettem el csinálni. A legtöbb helyen azt írják, a stressz okozhatja, viszont én akkor is csinálom ha nem érzem magam stresszesnek.

Van hogy csak unalomból tépkedem, egészen amíg vérezni nem kezd.

Rettenetesen csúnyák az ujjaim, állandóan sebesek, és szeretnék már róla végérvényesen leszokni.

Mostanában akkor is csinálom, ha pl a könyvem folytatásán gondolkodok. Ha pl egy szabadabb napomon egész nap a sztorin gondolkodok, akkor képes vagyok közben egész nap az ujjaimat piszkálni. Annyira a gondolataimba merülök hogy észre sem veszem hogy megint piszkálom.

Mi lehet ennek az oka? Lelki probléma is lehet a háttérben? Válaszokat előre is köszönöm!


2021. nov. 29. 18:08
 1/4 vantel ***** válasza:

Szorongás és stressz.

Ha már nem érzed se a szorongást,se a streszt akkor mér jól beágyazódott a probléma.

2021. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kényszerbetegség. Próbálj keresni egy jó pszichológust.


[link]

2021. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fuu, bizony ez szorongástól van, és már annyira beidegzõdött nálad,hogy észre sem veszed.
2021. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Stressz, aztán megszokás. Csak kéznél van az...
2021. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!