Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges hipochondria, vagy...

Beteges hipochondria, vagy normális aggodalom?

Figyelt kérdés

29 éves férfi vagyok, kb. 14 éves korom óta mindig "van valami bajom". Eddig lekopogom, ezekből semmi se lett. Se vastagbéldaganatom, se vérképzőszervi, se immunbetegséget nem diagnosztizáltak, pedig én 100% biztos voltam benne, hogy igenis az van, és már készültem a kezelésekre... Ezek kb pár hónapos periódusok voltak, de szinte minden évben volt valami, amik aztán ki lettek vizsgálva.



Ezekben az időszakokban teljesen ki vagyok. Fekszek egésznap, mentálisan tönkrevagyok, dolgozni sem tudok normális minőségben, még szerencse hogy a családban van lehetőségem erre, mert munkahelyről már kidobtak volna.


Heteket-hónapokat pazarlok el, mert ilyenkor nem tudom élni az életem.


Érdekes, hogy karácsony előtt jön mindig valami....


Jelenleg 2 hónapja jelent meg a szájpadlásomon egy mini dudor (nem fáj, nem vérzik), de hiába öblögettem, kezeltem, sehogysem tűnt el. Szerintem 1x1cm sincs, nem is változott a mérete, de eljött az idő, hogy kivizsgáltassam ennyi idő után, ezért holnap megyek szájsebészhez.


Már fogytam 3 kilót, mert az idegtől nem bírok enni és alig megy le valami a torkomon, nyugtatót szedek mint a cukrot. Aludni is nehéz.


Anno voltam pszichológusnál és pszichiáternél, de nem sokat segítettek.


Nem értem, más nem lenne berezelve ilyentől, én túlzom el ennyire? Ilyenkor azon gondolkodok más fiatalnak is lehet ilyen tünete, csak nem fújja fel ennyire? Azt se tudom hogyan megyek el holnap a rendelésre, mert kb. már nincs erő bennem, pedig sokat sportolok és egészségesen élek, de már azon jár az eszem hogy ez szájrák lesz, ezért nem tudom a mindennapi dolgomat végezni.


Mit tudok tenni, hogy jobb legyen és ne rettegjek ennyire, vagy mit csinálok rosszul?


2021. dec. 1. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem segített a pszchiáter...?


Esetleg nem mondtál el neki mindent? VAgy nem voltál elég közreműködő???


A leírásod alapján nagyon kéne neked szakember - ez már elég előrehaladott hipochondria...

2021. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom ez pontosan miből áll össze de velem is ilyesmi van , csak én a szívemmel kapcsolatba vagyok dolgokról meggyőződve. És abszolút gátol a mindennapi életben.
2021. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű vannak nem kis gondok a fejemben.


Szedtem antidepresszánst, 3 vagy 4 félét is, és azt mondta menjek fel pestre valami klinikára, de én nem akartam befeküdni. A gyógyszerekben bíztam nagyon, de nem hatottak. Az egyik pszichológus meg azt mondta, hogy ez nem az ő hatásköre, nem tud segíteni....


Talán ott hibáztam el, hogy más életgondjaimat helyeztem előtérbe, és a hipochondriáról csak kevés szó esett.



De amúgy ilyen dudor mást is biztos nagyon aggodalomba hozna... :(

2021. dec. 1. 19:38
 4/17 anonim ***** válasza:

Hipochondria, nekem az egyik legjobb barátnőmmel ez tette tönkre a kapcsolatunkat... Állandóan bemagyarázott magának tüneteket, orvosokhoz járkált, persze mindig erről kellett beszélni, és mindig mindenre felmentés volt a "betegsége".

Most bocs, hogy ezt mondom, de kezdem érteni, h. engem meg miért néznek h***nek, ha véletlen orvoshoz megyek. Mert lehet, hogy előttem már 20 nyugger, meg hozzád hasonló egyed volt a rendelésen...

2021. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Engem nem ijesztene meg, betudnám hogy vagy kikezdte valami a számat vagy aftám van.
2021. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ötös!


2 hónapja? :/

2021. dec. 1. 20:23
 7/17 anonim ***** válasza:
Beteges hipochondria. Keress fel egy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát, különben a saját és a hozzád közel állók életét is tönkre teszed... Egy ilyen ember mellett senki sem bírja ki huzamosabb ideig.
2021. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Holnap tuti a doki azt fogja mondani, ezzel a dudorral valami gond van, már ezeréve el kellett volna múlnia ! Bárcsak afta lenne, de már végigtanulmányoztam az angol nyelvű szaklapokat és nem túl sok jót vizionálok. :( Tuti gond lesz most, mert ez nem normális.
2021. dec. 1. 23:28
 9/17 A kérdező kommentje:
Hozzátartozóim volt hogy kiakadtak, de most pl megmondtam, nyugodtan megmutatom a dudort lámpával, hogy ott van és nem kitaláció. 2 héten belül max el kellett volna múlnia, ezért számítok rossz kimenetelre.
2021. dec. 2. 00:42
 10/17 anonim ***** válasza:
Majd írd már meg, hogy mi volt az, kíváncsi vagyok.
2021. dec. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!