Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan, mintha egész nap...

Olyan, mintha egész nap álmodnék. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kiskoromban, (olyan 3-4 évesen) sokszor kitértem a valóságból. Ezt úgy kell elképzelni, hogy hirtelen minden álomszerűvé válik, kicsit meg is szédülök közben. Ez egy - két másodpercig tartott, de mindig furcsálltam. Ez nem múlt el tizenéves koromban sem, neten nézegettem az okokat, cukorterhelésre, endokrinológiára is elmentem, de úgy tűnt, nem lehet fizikailag bajom.


Már meg is szoktam a dolgot, viszont az utóbbi hónapokban szinte egész nap ebben az állapotban vagyok. Most is. Sokszor leejtek dolgokat, elfelejtek valamit, és fura érzés hogy a nyakamon van a fejem.


Mi lehet ez?


Az a baj, a pszichológus elküldött a pszichiáterhez, aki gyógyszert írt fel, amik nyilván nem használtak 5 hónap alatt sem, ezzel a problémámmal egyik sem törődik.


2021. dec. 3. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neurológián jártál ezzel esetleg? Lehet, hogy kisebb epilepsziás rohamaid vannak, amik így jelentkeznek. Vagy a fejed szokott-e fájni utána? Még akár egy furcsa aurás migrén is lehet.
2021. dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs fejfájásom. Neurológián még nem voltam.
2021. dec. 3. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is neurológia jutott eszembe egyből

Ha nem is petite mal epilepszia, mert olyankor nem vagy cselekvésképes, dee simán lehet, hogy vlaamiféle zavar van az érzékelőközpontodban, vagy hasonló.


De lehet valamiféle figyelemzavar is egyébként, nem tudsz eléggé öszpontosítani a jelenre.. ezáltal emlékkép sem készül róla rendesen és így emlékezni sem fogsz jól dolgokra, amik veled történtek. Tuti az agyban van a gond vagy így, vagy úgy.

2021. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is egyből az epilepszia jutott eszembe. Minel elobb keress neurologust es menj el egy EEG vizsgalatra
2021. dec. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint lehet, hogy ez az epilepszia előjele?
2021. dec. 4. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nekem a parciális epilepszia jön szóba, ami nem rángatózással jár, sem eszméletvesztéssel. De neurológushoz kérj időpontot, mert itt úgyis csak találgatni tudunk, de egy EEG vizsgálattal egyszerűen kideríthető, hogy ez áll-e a háttérben.
2021. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg a derealizacio jutott eszembe, nem vagy panikbeteg vagy szorongasod nincs veletlenul?
2021. dec. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megesik...
2021. dec. 4. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!