Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudassam anyámmal hogy...

Hogyan tudassam anyámmal hogy vagy magántanuló leszek, vagy meghalok?

Figyelt kérdés
Nem akarom elmondani neki a szándékomat, de szeretném ha megértené, mennyire fontos lenne hogy magántanuló lehessek.

2021. dec. 9. 13:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
47%

Ne hisztizzél, hanem járj szépen iskolába, mint a többmillió másik gyerek.

Egy ilyen mondat után akkora pofont kaptam volna apámtól, hogy kidöntöttem volna a közfalat.

2021. dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
Megszűnt tavaly óta a magántanuló státusz, pontosabban csak akkor engedélyezik, ha alapos vizsgálat után orvosi konzultáció mondja ki, hogy mondjuk kerekesszék vagy hasonló bajok miatt a gyerek nem tud bejárni az iskolába. Anyád semmit sem tud tenni ebben az ügyben, ha nincs nagyon súlyos betegséged. menj másik iskolába, az a megoldás a bántalmazás ellen. Magántanuló nem lehetsz, a félelem erre nem indok.
2021. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
51%

Engem általános iskolában terrorizáltak. Leköptek, megvertek, zsaroltak és ez napról napra. Mégse hisztiztem. Lehet minden nap gyomorideggel de mentem suliba éveken át. Középsuliba meg már úgy kerültem oda, hogy addigra ki voltam gyúrva keményen. Nem volt 1 ember se aki belémkössön.

Miért hiszik azt az emberek, hogy az öngyilkosság megoldás??

Gond van a suliban?? Szólj a szülőknek, majd intézkednek. Otthon vannak gondok?? Szólj az iskolában, ők majd intézkednek.

Én is nem tudom miért voltam olyan hülye, hogy évekig tűrtem, ahelyett hogy szóltam volna.

De vissza gondolva nem bánom az általános iskolás éveimet. Tényleg az, hogy tudom milyen az, mikor bántanak. Mikor tényleg már ilyen kigyúrt kétajtós szekrénynek számítottam aki 25-30kilóval egykezezik tizenévesen, mikor már tényleg megtehettem volna azt, hogy levezessem a bennem felgyült fusztrációt bárkin, akkor nem tettem. Mert tudom milyen érzés. Kissebbeket, gyengébbeket soha nem bántanék. Szóval emiatt is lettem olyan amilyen vagyok.

2021. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
81%
Miért érzed így? Amúgy ez a fenyegetőzés tényleg nem megoldás. Amúgy sajnos van olyan, hogy hiába szól az ember, nem történik semmi 3-as.
2021. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
40%

1# agyon jó amit írtál 🤣

Mér akarsz meghalni?

Le írnád hogy miért?

Tudom milyen érzés ha valakit közösitenek, vagy ilyesmi. De én azt mondom neked ne akarj meghalni! Tudod kiért élj? A családodért. ^_^

2021. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
99%
5.: Elsősorban magáért éljen, a saját életét becsülje meg. Nem ér annyit egy hülye iskolai zaklató, hogy bárki megölje magát miatta (ha ez áll a háttérben). Inkább menjen át másik iskolába, ha tarthatatlan a szitu.
2021. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kérlek, ne dobd el magadtól az életed. Még ha most úgy is látod, hogy nincs értelme tovább folytatni, adj esélyt magadnak arra, hogy lehessen jövőd. Mindenféleképpen kérj segítséget valakitől, mert úgy sokkal könnyebb lesz túljutni ezen a helyzeten.

Beszélj róla az édesanyádnak. Mondd el neki a teljes igazságot. Tudom, hogy nehéz kimondani, de csak így kaphatod meg a megfelelő segítséget.


Így is lehetséges egyéni tanrendet kérvényezni (ez ugyanaz, mint a magántanuló volt régen, csak itt kötelező heti 10 órát biztosítania az iskolának)

Ehez pszichiátriai szakvéleményt kell benyújtani. (Mert csak orvosi papírt fogadnak el és a pszichológus szakvélemény nem számít annak)


Egyébként hanyadikas vagy? Milyen típusú iskolába jársz?

2021. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%

Beszélj a szüleidnek a problémákról...amik vannak a suliban.Mondd el hogy bántanak,és nagyon megvisel és szorongás gyötör,és egyszerűen lelkileg nem bírod elviselni.És akkor közösen találhattok megoldást a problémádra,vagy az igazgató,tanárok bevonásával hogy megszűnjenek a bántalmazások.Vagy egy iskola váltással.Új közeg,új társaság,remélhetőleg normálisabb mint a mostani.

Előtted még az élet,ne legyél hülye.

2021. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

1-ső

Nem tudhatod mi az baja az kedves kérdezőnek,szóval úgy osztad az észt.

Amúgy lehetnének megértőbek,

De amúgy állj ki magadért kérdező,vagy nem tudom miért akarsz magán tanuló lenni..

Ha valamelyik hülye beléd kötött?

Szólj tanárnak,szülőnek.

Vagy tanulj meg Boxolni,és hívd ki bunyóra az iskola elé,és verd bele az földbe..

Vagy tudod,paprika spray+rugós bicska/tőr

2021. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Ezesetben csak egyetlen megoldás van, ami szimpi
2021. dec. 9. 19:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!