Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudassam anyámmal hogy...

Hogyan tudassam anyámmal hogy vagy magántanuló leszek, vagy meghalok?

Figyelt kérdés
Nem akarom elmondani neki a szándékomat, de szeretném ha megértené, mennyire fontos lenne hogy magántanuló lehessek.

2021. dec. 9. 13:24
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy életben vagy még. Nagyon mélyen depressziós vagy. Menj el pszichológushoz, hogy kezeljen. Menj el az iskolapszichológushoz, és beszélgess vele. Vagy iskolalelkésszel, pappal, lelkésszel, ha vallásos közegből származol, és nincs bajod a vallással. Vagy hívj fel egy segélyvonalat, és mondd el, hogy mi bánt. Ha a szüleid szóban nem hallgatnak meg, írj nekik levelet, vagy emailt, és kérd meg, hogy nyugodtan olvassák végig, amit közölni szeretnél velük. Írd el, hogy ki, és mivel bánt téged, és az miért megalázó neked. És keress olyan embereket, akik hasonlóak, mint te, és szeretnek téged. Erre is jó a pszichológus, mert ő mindenkivel elfogadó, és szeretetteljes légkört teremt számodra. Én is voltam depressziós, ilyenkor a világ beszűkül, de valahol megvannak benned a válaszok azokra a kérdésekre, amiket az előző válaszolók írtak. Mármint, hogy mit szerettél volna, vagy mit szeretnél az élettől. Attól, hogy mások gyűlölnek, te szeretheted magad, bár ezt is meg kell tanulni, hogy attól, hogy más utál, én szerethetem magam, sőt kötelességem magamat szeretni. Te mindig ott leszel magadnak, így hát szeresd magad. Aki öngyilkos szeretne lenni, ő nem meghalni szeretne, hanem másképpen élni. Nálad is ez a helyzet. A kérdést is azért írtad ki, mert az a vágyad, hogy magántanuló lehess, úgy élnél másképp. Csak sajnos anyukád nem engedi. Szerintem pszichiátertől a szakvéleményt talán meg tudod 14-18 közöttiként is szerezni, csak magántanuló nem lehetsz anyukád segítsége nélkül. Nézz utána, hogy anyukád nélkül kaphatsz-e szakvéleményt, ha igen, akkor szerezd meg, és mondd el neki, hogy ez alapján lennél magántanuló. Vagy szerezz szakvéleményt, egy iskolapszichológustól ingyen, vagy egy paptól, lelkésztől szakmailag nem hiteles szakvéleményt, de emberileg hiteles véleményt, esetleg kérj tőlük segítséget anyukád meggyőzésre. De gondolkodj abban is, hogy milyen suliba járnál szívesen. Illetve 365 napon belül 18 leszel, akkortól anyukád nélkül is tudod majd intézni az ügyeidet, lehetsz magántanuló, élhetsz máshol, ott ahol boldogabb leszel. :)
2021. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Nem leszek már sehol sem boldog, egyszerűen csak nem akarok létezni, nagyon rossz az élet, úgy érzem semmi értelme nincs.
2021. dec. 9. 22:16
 33/41 anonim ***** válasza:
66%
Auswitzot túlélt azután boldog életet élő emberek élnek a mai napig. Túl lehet jutni a traumákon. Nem is vágysz a boldogságra?
2021. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Most olvastam egyik oldalon hogy Romániában még nincs magántanulói státusz, én pedig Erdélyben élek, szóval már ez a lehetőség sem létezik :) Van egy biztos megoldás mindenre
2021. dec. 9. 22:25
 35/41 A kérdező kommentje:

22:19

Vágyok én a boldogságra, de hamarabb fog kicsinálni a suli, minthogy újra boldog lehetnék.

2021. dec. 9. 22:26
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a román oktatási rendszerről nem sokat tudok. Itt Magyarországon 16 év a tankötelezettség, és te 17 vagy. Emellett elmentek a hozzászólók. Akik a magyar jogi helyzetről írtak tévedtek. Itt lehetnél magántanuló is, igaz nem könnyen és ha nem akarsz nem kéne suliba járnod.


Egy 17 éves gyereket nem lehet iskolában tartani, ha az nagyon nem akarja szerintem. Mégis hogy, minden reggel odabilincselik? Őrökkel védik az iskolákat... az öngyilkosságnál mindenképpen jobb. Ez kb olyan, mint hogy 18 alatt tilost alkohol eladni... ettől te még meg fogod oldani, ha nagyon akarod, hogy mindennap igyál.


Menj el bokszolni egy egyesülethez, talán az segítene!


Őszintén szólva véleményem szerint ilyen helyzet orvoslása az osztályfőnökön múlna.

2021. dec. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Szegény Kérdező... Kár, hogy már törölte a regisztrációját, pedig annyi hasznos tanácsot kapott, olyan sokan próbáltunk neki segíteni.
2021. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Szegény.... Borzalmas.....
2021. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
:(
2021. dec. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
78%
Remélem még életben van...
2021. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!