Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen jellegű nehézlégzés/légs...

Ilyen jellegű nehézlégzés/légszomj lehet komolyabb betegség miatt vagy inkább pszichés?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy folyamatosan sóhajtoznom kell, de nem mindig sikerül nagylevegőt vennem. Asitas kényszerem is van ilyenkor, ha sikerül asitanom az segít, de 1-1 nagy legvetel vagy asitas után csak olyan fél percig erzem azt, hogy jobb, utana megint veszem a nagy levegőket. Régebben nagyon ritkán elofordult ilyen, de most már rendszeresen elojon pár napra, leginkább esténként. Legtobb helyen azt olvastam hogy psziches. Valóban sokat stresszelek és ez más testi tünetekben is megnyilvanul. Meg ha elfeledkezek róla akkor nem erzem, hogy barmi probléma lenne a legzesemmel. Talán ezért is jelentkezik este mert akkor van időm figyelni magamra.

20/L


2021. dec. 16. 23:26
 1/5 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy szivbetegseg is lehet a háttérben. Elég hipochonder is vagyok. Ha rutin alkalmassági vizsgálat során készült EKG, mellkas röntgen, labor az elég, hogy kizarjon komolyabb bajokat?

Gyenge is vagyok állandóan, gyomorideg, reflux, ilyesmi panaszaim vannak. Ez lehet esetleg mind stressz miatt?

2021. dec. 16. 23:32
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Leírtad te magad is. Hipochonder vagy. Fordulj pszichológushoz.
2021. dec. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elmentél már pszichológushoz?
2022. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Hogy vagy azóta?
jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jobban vagyok, de még mindig előfordulnak lelki okokból adódóan test tünetek. Amikor a kérdést kiírtam éppen szabin voltam és semmi dolgom, programom nem volt, itthon voltam, szerintem túl sok időm volt a testemre figyelni, mert ahogy kimozdultam meg visszamentem dolgozni megszűnt a panaszom, viszont utána többször jelentkezett szintén olyan helyzetekben, amikor “unatkoztam”. De már egy jó ideje nem. A gyomorégés, szédülés viszont a mai napig gyakori sajnos. Jártam egy pszichológushoz, de nem éreztem változást. Utàna volt egy kis szünet. Két hónapja kezdtem el járni egy másik terapeutához, vele úgy érzem, hogy haladunk. Elmondta, hogy mentàlisan mennyire ki lehet meríteni a szervezetet, és azon dolgozunk, hogy felfedjük az okokat és magam mögött hagyjam az olyan helyzeteket, embereket amik és akik szívják az energiám, ami miatt oda jutottam, hogy folyamatosan szorongok és 23 évesen már felkelni sincs erőm. Már a tudat is sokat segít nekem, hogy tudom, hogy lehet ezen dolgozni és változhat. De egyedül nem menne. Rengeteg mindent mondott már nekem, ami magamtól eszembe se jutott volna, hogy megfogalmazódjon bennem.
jan. 25. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!