Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Nehézlégzés mitől? A...

SOS! Nehézlégzés mitől? A semmitől jött ez rám. Pánikba vagyok esve.

Figyelt kérdés

A semmiből elkezdtem nehezen lélegezni, a fejem bizsergett a homlokomnál, azt gondoltam, hogy össze esek. Nem tudtam venni mély levegőt. Fújt. Tegnap voltam allergológián, és elmondtam a panaszaimat, és előírt budelint, és inhalációt, és ventolint nehézlégzésre. Szedem rendszeresen allergiára a tablettát. Koronavírus fertőzött voltam, lehet attól is, vagy asztma. Asztmám gyermekkoromban volt.


Mi történik velem?

Ugye nem asztma?

Mit tegyek?

Totálisan ki vagyok készülve.

Mi történik velem? Nyugodtan voltam az xbox előtt, és a semmitől rám jött a nehézlégzés, fújtás. Totálisan bepánikoltam. Mit tegyek?


2021. febr. 24. 12:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Először fordulj pulmonológushoz, hogy kivizsgálják hogy milyen testi háttere lehet. Lehet hogy valami enyhe légúti probléma, csak egyszerűen megijedtél a tünetektől és ez kellemetlenebbé tette.

Ha nincs semmi testi probléma, ami ilyen tüneteket produkálhat és mégis előfordul, akkor kell pszichológushoz fordulni pánikbetegség gyanújával.

2021. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Milyen testi problémára gondolsz?
2021. febr. 24. 12:26
 3/40 savanyújóska ***** válasza:
Ha hörgő hangja/érzése van a levegővételnek, akkor 1-2 puff ventolint nyomj rá (szájhoz tart, kilégzés, és a belégzésnél fújsz bele, hogy le tudd tüdőzni), az meg fogja oldani. Ha rendszeresen kéne Ventolint szedned, akkor szerintem keress másik orvost, nekem többen is mondták, hogy a Ventolin akut megoldás, arra való, ha hirtelen befulladsz, és kell valami, de rendszeres szedésre nem javasolt. Elvileg a Ventolin maximális adagja napi 3x2 puff, de ha rendszeresesen (heti 1-nél többször) kell használnod, akkor mindenképp keresd fel az orvost megint. Mellékhatása lehet szívdobogás és remegés, de ez jellemzően azt jelenti, hogy amúgy is sokat nyomtál be, nekem normál használat mellett nem jelentkezett.
2021. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Nagyon félek, reszketek. Kivagyok tisztára. 23 éves fiú vagyok.
2021. febr. 24. 12:29
 5/40 anonim ***** válasza:
Bármilyen testi probléma, én nem tudhatom konkrétan mi. De pl. leírtad hogy voltál koronavírusos, aminek az egyik szövődménye a tüdőt érintő megbetegedések, tüdőgyulladás stb. és annak maradványtünetei. Pl. ez elég indok lehet arra, hogy pulmonológushoz fordulj, főleg ha korábban asztmás is voltál.
2021. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképp elmegyek háziorvosomhoz. pulmonológus az micsoda?,
2021. febr. 24. 12:31
 7/40 anonim ***** válasza:
Simán lehet asztma, nekem is úgy volt, hogy gyerekkoromban alakult ki, aztán kamaszkoromban 10 évre eltűnt, utána egy komolyabb légúti fertőzés után visszajött és meg is maradt. Viszont nem vagyok orvos, szóval ne innen tájékozódj, kérj időpontot pulmonológiára.
2021. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
pulmonológus olyan szakorvos, aki a tüdőt érintő megbetegedésekkel foglalkozik
2021. febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképp elmegyek háziorvosomhoz és kérek, hogy írjon ki tüdő vizsgálatra. Nagyon félek. És honnan tudom hogy asztmám van? Hogyan tudják azt megállapítani?
2021. febr. 24. 12:36
 10/40 savanyújóska ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, több, mint elegendő gyógyszered van a helyzet kezelésére. A pulmonológus spriometriára fog elküldeni, ezt kb. ott meg is csinálják, annak a flancos neve, hogy egy műanyag szipkán keresztül, befogott orral befújsz egy gépbe, ami nézi, pontosan hogyan mennyi a kilégzésed alatt kifújt levegő térfogata a kilégzés alatt. Ebből egy grafikont készítenek, illetve vannak standard számok (összesen kifújt levegő térfogata pl.), amik alapján a grafikon segítségével egyértelműen megállapítható, ha asztmád van. Nekem szteroidos inhalátort írta rá elő, napi egyszer kell szippantani, és alapvetően megoldotta az ilyen jellegű problémáimat. Neked a Covid miatt lehet bonyolultabb a helyzet, de a pulomnológus tudni fogja, mi a teendő :)
2021. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!