Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már rossz élményetek...

Volt már rossz élményetek pszichológussal? Mi történt?

Figyelt kérdés
2021. dec. 17. 12:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

16 évesen az első alkalomnál azzal kezdett hogy rajzoljam le a családomat. Azért kerültem oda, mert édesapám súlyos beteg volt, már nem volt neki sok hátra, én meg már beleroppantam hogy látom elsorvadni.

Kérdeztem hogy édesapámat hogy rajzoljam le. Olyannak amilyen mindig volt, vagy olyannak amilyen az utóbbi két évben. Azt mondta, rám bízza. Ott ültem a ceruzával a kezemben 10-15 percig zokogva, végül elfogyott a türelme és azt mondta hogy ő nem tud velem mit kezdeni, pszichiátriai eset vagyok.

Nem is volt több alkalom, ezek után nem mertem másikhoz menni.

2021. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%

Zaklattak az osztálytársaim. Olyan szinten hogy az utcán hazafelé követtek, dobáltak stb.

Szerettem volna magántanuló lenni, az igazgató azt mondta nekünk hogy pszchológus szakvélemény kell hozzá. Az első pszichológus akit felhívtunk azt mondta, semmi ilyesmit nem ad ki, egy nyomorék iskolakerülő kis senki lehetek. Elmehetek hozzá, de semmi ilyet ne várjak.

2021. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Én ugyan sosem voltam pszichológusnál, de volt egy exem, aki szegény nem volt teljesen normális. Bantalmazott gyerek volt a mocskos apja által. Az iskola segítségével elment pszichológushoz. Elmesélt mindent ami otthon történik. Az aljas, szakma szégyene meg mindent elmondott az apjának, amit a srác elmondott neki. Nyílván otthon megkapta a magájét, hogy mit képzel, hogy meri a nagy tanárúr apucit járatni...sajnos nem csak a megbélyegzés miatt (mert ugye az átlag mentalitása, tévképzete az embereknek az, hogy aki pszichológushoz megy csak elmebeteg lehet), de az ilyen pszichológusok miatt sem fordulnak sokan segítséghez, amikor kellene.
2021. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Munkahelyi és magánéleti gondok miatt bekerültem a pszichiátriára eszméletlen mély depresszióval és szűnni nem akaró pánikrohamokkal. Két hétig egyszerűen nem tudtam megszólalni, majd ezután csak sírtam és sírtam...Amikor már volt pár szavam, a pszichiáter behívott az irodájába beszélgetni. Nagyon nehezen vettem rá magam, hogy megszólaljak. Éppen elkezdtem volna, amikor megszólalt a telefonja. Leintett, hogy hallgassak és felvette a telefont. Újra összeszedtem az erőm és elkezdtem beszélni, amikor ismét csörgött a telefon. Ismét leintett........Harmadszorra már nem bírtam megszólalni, neki egyáltalán nem is tudtam később sem megnyílni.
2021. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Voltam nála pár alkalmat, majd benyögte, hogy következő alkalomra hagyjam abba a depressziót. Szó szerint, és így is gondolta. Nem mentem többet.
2021. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Juj, de rossz sztorik. Az utolsót nem is tudom hova tenni. Köszi a válaszokat.
2021. dec. 17. 22:03
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon durva és évtizedek óta tartó érzelmi bántalmazás miatt fordultam pszichológushoz. Már a második alkalom arról szólt, hogy az én mentalitásom mennyire problémás. Nem mentem többet.

Szerencsére hamarosan találtam egy sokkal jobb szakembert.

2021. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Bemutatkozas utan 20-30 percig meg sem szolalt, vagy en beszeltem, vagy csond volt. A vegen annyit mondott, hogy gyogyszert kene szednem, o ezzel nem tud mit csinalni, es legkozelebb 4 het mulva tud idopontot adni (iskolavaltas, koltozes).

A masik azt mondta, hogy nem fog velem depresszios es ongyilkossaggal kapcsolatos temakrol beszelni, mert "nem kell ezt meg jobban erositeni, se szajba ragni, mert a vegen tenyleg baj lesz".

2021. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
1# valamit csak mondott, kérdezett közben. Nem?
2021. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
98%

9, síri csend volt a zokogásomat kivéve. Direkt magamra hagyott a helyzetben, kíváncsi volt hogy hogy oldom meg.

Meg így felnőttként már tudom hogy mi volt a célja ennek a rajzolós feladatnak, de továbbra is úgy gondolom hogy nem volt jó azonnal ezzel kezdeni. Beletaposott a lelkem közepébe, akkora lelki dilemmát okozott vele. Ugye volt az az apaképem amit mindig is ismertem és felnéztem rá, biztonságban éreztem magam mellette, stb, és volt az a beteg, legyengült, csontsovány ember, aki csak nyomokban hasonlított rá. És ez egy hatalmas dilemma volt bennem hogy melyiket rajzoljam. Az előbbi volt az én apukám, a hősöm, de az utóbbi tartozott akkoriban a családomba, az előbbi már nem létezett. Iszonyú fájdalmas napok voltak azok, természetesen nem őt nem fogadtam el, hanem a betegségét. Nem szerettem volna olyan szürnyű állapotban lerajzolni, úgy éreztem hogy azzal elárulnám. Hogy - ha nem is fotón, hanem rajzon - de "mutogatom" hogy milyen állapotban van. Ha pedig egészségesnek és erősnek rajzolom, az hazugság lett volna, és én nem tudok hazudni.

Ma is dühös vagyok a pszichológusra. Talán ma még inkább, most hogy már értem hogy miért akarta hogy rajzoljak.

Ajtóstól rontott a házba.

2021. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!