Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy gyorsabban...

Mit tegyek, hogy gyorsabban elaludjak?

Figyelt kérdés
Tegnap este nagyon sokáig nem tudtam elaludni,bármivel is probalkoztam csak azért sem sikerult,végul kb. éjjeli 2 orakor sikerult elaludnom.Félek,hogy ma is nem tudok aludni segítsetek!
2010. szept. 6. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
igyál meleg mézes tejet
2010. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köztudott hogy a tej és a cukor(a méz jelentös alkoto része) felelos az álvászavarokért!
2010. szept. 6. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt nem vitatom, hogy a cukor élénkít, ennek ellenére, ha néha -pár havonta egyszer- iszom lefekvés előtt jobban alszok. Alapból szörnyű alvó vagyok (van, hogy munka mellett örülnék, ha 2-kor elalszom). Nekem beválik, ezért nem hiszem, hogy egyetlen próbát se érne meg (feltéve, hogy nem állandó az alvászavar), ha mégse akkor meg levendulatea, meg gondolom akár a kamillatea is jó lehet.
2010. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eddig sosem kerestem rá, csak ittam, most megtettem és több helyen ajánlják:

[link]

2010. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Citromfű levéltea bármely bioboltban kapsz vagy akár sima boltba is lefekvés előtt megiszol egy bögrével én üresen cukor nélkül, szörnyű íze van először de annyira nem vészes hamar meglehet szokni viszont úgy 1 hónap alatt 1.5 óráról fél órára csökkentette az elalvásomat ma már akár 10 perc alatt is el alszom ha esetleg kávézol akkor meg délután már ne igyál se kólát se energia italt szép álmokat..:)
2010. szept. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igyál meg egy pohár bort este
2010. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a jotanácsokat.
2010. szept. 7. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:

relaxáció!


Nagyon nagyon soat segít. lazulj el, minden egyes testrészedet lazítsd el, és mondd, hogy átjár a nyugalom és érezd, gondolj egy szép fára közben, egy szép jelenetre, bármire.

2010. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez segít, ha valamelyiket tudod belőle használni:

1. Nem gondolsz semmire, vagy ha arra gondolsz, hogy spontán szeretsz.

2. Imádkozol, folyamatosan mondod az esti imát vagy a miatyánkot egymás után és csak azt veszed észre, hogy reggel van.

3. Gondold azt: nincs probláma vagy nem létezik.

4. Mindig időben feküdj le, reggel 8-9 órától tovább ne aludj és egyébként se aludj többet mint 8 óra, mert a következő este nem tudsz elaludni. Hétvégén ezt csinálom, hétköznap dolgozom, nincs az alvással probléma. Kelj akkor korán reggel 5-6-kor.

2010. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!