Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék az öcsémen?...

Hogyan segíthetnék az öcsémen? Elkeseredett vagyok.

Figyelt kérdés

18 éves öcsém másfél éve nagyon magábafordult, azóta ilyen a helyzet:

Teljesen besötétített szobában ül egész nap, videókat néz vagy gitározik.

Vagdossa magát.

Hazajön, néha nem köszön, néha nincs kedve válaszolni egy egyszerű kérdésre, és inkább kimegy a szobából.

Kézzel beütötte az ajtóüveget. Ollót vágott a combjába. Szétkaszabolta késsel az egyik ajtót, egy másikat betört. Több helyen rongálta meg a plafont.

Pszichológushoz rövid ideig járt, majd kijelentette, hogy idióta és már nem jár.

Mi nagyon türelmesek vagyunk vele. Anyukám próbál megtenni mindent - nyilván néha elege lesz. Tesóm nem hajlandó mondani semmit magáról.

Próbáltam vele kedvesen és megértőek beszélni vele. Hogy mondja el, ha valamit szeretne. Fizetik neki anyukámék a pszichológust, ha azt segítségnek érzi. Mondja el, hogy tudunk segíteni.

De semmire nem mond semmit. Csak ül csendben és gitározik.

Szembesítettem vele, hogy ez nekünk így rossz, aggódunk érte, mondjon valamit. Szerinte 'ez a mi bajunk'.

Legutóbb azt mondtam, nem hagyom békén, mert ez nekünk is rossz és miatta rossz. Összeverekedett velem és arcontérdelt.

Nem engedi, hogy segítsünk.



2021. dec. 28. 03:51
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Én most egyelőre így másfél év után belefáradtam sajnos.
2022. jan. 2. 15:15
 22/29 A kérdező kommentje:
De nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2022. jan. 2. 15:15
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy az a baja, hogy nem volt akihez apaként kötődjön? Vagy, hogy kb. 7-8 évig apja volt, aztán össze lett törve minden?
2022. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nagyon nehéz nektek, de kitartás! (Tudom, távolból könnyű ezt mondani)
2022. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

De, biztosan baj az is, bár annyira egyik családtagja sem hatja meg. Na majd talán ha fél évig hozzá se szólok, akkor kicsit elgondolkozik azon, hogy a viselkedésének következményei vannak.

Köszönöm!

2022. jan. 23. 00:20
 26/29 anonim ***** válasza:
Lehet azzal védekezik, hogy lesz@r titeket
2022. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Elismeri, de semmit nem mond róla.

Suliba jár, semmi gond vele.

A pszichológusnál nem tudjuk, mi volt.:(

2022. jan. 24. 02:41
 28/29 gravinator válasza:
Nagy valószínűséggel szerelmi bánata van! Attól lesz életunt, szeretet nélkül élő az ember. Hívjatok meg egy csinos lány a tudta nélkül. Biztos majd felfigyel rá.
2022. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Itt valami sokkal komolyabbról van szó. Évek óta tart.
2022. dec. 3. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!