Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Így már eleve bukó vele a...

Így már eleve bukó vele a terápia, ugye?

Figyelt kérdés

28 éves borderline nő vagyok. Diagnózisom van, normális terapeutám még nincs. Rátaláltam Dr. Unoka Zsoltra, akiről ódákat zengenek a sorstársaim, gondoltam rákeresek...

Hát kb. szerelem első látásra. Totál belezúgtam a hangjába, a stílusába, meg úgy az egész emberbe, róla fantáziálok meg minden... :D Tudom, ultra gáz vagyok, nyilván emiatt is szeretnék pszichoterápiára járni. De gondolom akkor őt így inkább engedjem el, nem tudnék a gyógyulásra koncentrálni? Tapasztalatokra lennék kíváncsi, gondolom mással is megesett már, hogy megtetszett neki a terapeutája. Attól még lehet sikeres a terápia, hogy vonzódom hozzá, vagy inkább meg se próbáljam és keressek valaki mást?

Tényleg bocs a nevetségesen tini szintű kérdésért, de ahogy olvastam, kb. ő az egyetlen az országban, akinek van fogalma a borderline-ról, én meg nagyon szeretnék fejlődni, gyógyulni, normális lenni.

Szóval van itt olyan beteg, aki vonzódik az orvosához, de ettől függetlenül sikeres a kezelése? Köszi!



#Borderline #unokazsolt
2021. dec. 29. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
sosem vonzódtam ilyen értelemben szakemberhez. A Te esetedben szerintem engedd el :D
2021. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress mast... ha mellette lennel lekerulne rolad a sajat fokuszod.
2021. dec. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress mást... Itt az a probléma, hogy már úgy mennél oda, hogy vonzódsz a terapeutához. Ez teljesen más, mint amikor valaki a terápiában egy idő után elkezd vonzódni a szakemberhez. Azt indulatáttételnek hívják, ami akár pozitív irányba is befolyásolhatja a terápiát, ha a szakember azt felismeri és megfelelően reagál rá.
2021. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! :D

Esetleg tud valaki másik szakembert, aki kompetens borderline témában?

2021. dec. 29. 12:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy nőt keress inkább ha mást fogsz keresni.
2021. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

szerintem alapvetően hozzá be se kerülnél mert tanít, pszichoterápiát kiképez meg miegymás.

a sote pszichoterápiás klinikáján értenek hozzá (rajta kívül keress persze:D )

2021. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
keress mast, a sajat erdekedben
2021. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos határokat nem kéne átlépni a terápia sikerességének az érdekében. Lelki támaszt meg egyebet inkább mástól. Nekem Keresztes Zoltánt mondták.
2021. dec. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"ő az egyetlen az országban, akinek van fogalma a borderline-ról"


Ezt nem értem miből gondolod.

2022. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kapásból tudnék jó CBT, TFB terapeutákat írni, de inkább nem szeretném őket megnevezni. Viszont tudok ajánlani Budapesti rendelőket, ahol foglalkoznak borderline paciensekkel: Ménesi, Kréné, Egyensúly, MentalPort. Illetve elég ha beírod a keresőbe azokat a kulcsszavakat, hogy "pszichoterapeuta/személyiségzavar" és máris kidob egy csomót. Elvileg minden pszichoterapeuta (vigyázz, nem egyenlő a klinikai pszichológussal!) ért a borderline kezeléséhez, mert van valamilyen módszerspecifikus képzettségük, vagy kognitív vagy áttétel fókuszú.
2022. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!