Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sürgősen kéne segítség!?

Sürgősen kéne segítség!?

Figyelt kérdés

Szóval pár hónap múlva itt van a nővérem esküvője (nagyon jó kapcsolatban vagyunk) és én már 2 éve ha voltunk esküvőn, nem táncoltam senkivel, hiába próbáltak kirágatni. 2019ben megállapították hogy pánikbeteg vagyok, sajnos tavaly amikor a nagyszüleim házassági évfordulója volt, táncolni kellett (azaz mindenki nézett volna engem) és a szüleim minden erőjükkel próbáltak ki vinni táncolni hozzájuk és rámjött egy roham (mondanom sem kell, anyám nagyon ideges lett).


És akkor a lényeg: Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn és végre aktívan részt venni, mert egyrészt én leszek a koszorús lány. És nem tudom mit csináljak, mert ha nem fogok menni vele táncolni akkor biztos próbálnak rávenni és NAGYON NEM szeretném tönkretenni az esküvőjét mert nagyon fontos nekem. Mit tehetek?



2022. jan. 7. 01:50
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

Jah, igen, ha nem mész le az aluljáróba táncolni ! Akkor tuti megint rohamod lesz ! Hiába megfogadod a tanácsokat amiket írnak itt , hogy : ( önbizalom! ne is foglalkozz a körülötted lévőkkel, pszichológus, stb..)

- Ha az aluljárósdit túléled roham nélkül ,akkor felkészültél !

- Ha nem mész le táncolni az aluljáróba - ismét rohamod lesz !

2022. jan. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
78%

Nem kapsz valami lazító bogyót erre?

Nem lehetne beállítani arra a napra, hogy jól erezd magad?

2022. jan. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%

Pszichiáter, pszichoterapetuta, stb.


Lehetőleg már tegnaptól, mert ez csak sokkal rosszabb lesz idővel. Ismerősömnél már agorafóbiáig fajult.

2022. jan. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
86%

"Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn és végre aktívan részt venni ... És nem tudom mit csináljak, mert ha nem fogok menni vele táncolni akkor biztos próbálnak rávenni és NAGYON NEM szeretném tönkretenni az esküvőjét mert nagyon fontos nekem. Mit tehetek?"


Nem várod meg, amíg majd próbálnak rávenni, hanem mész táncolni magadtól! Hiszen az az, amit te magad is szeretnél! Legyél jóban magaddal és tedd meg magadnak, amit te magad szeretnél még mielőtt a többiek elkezdenének rávenni.

2022. jan. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem miért kell erőltetni azt amit valaki nem akar. Hogy nekünk jó legyen akkor is ha a másik rosszul érzi magát?

Kérdező beszélj a nővéreddel és a szüleiddel erről ha eddig nem tetted. Remélem megértik. Máskülönben ez a nap olyan lesz amit alig vársz majd hogy túlélj és vége legyen.

Semmi esetre se engedsz annak ha valaki húz táncolni. Az ő hülye viselkedésük az amikor rá akarnak erőszakolni valakire valamit amit nem akarnak ráadásul a tömeg előtt, ezzel kellemetlen helyzetbe hozva a másikat. Ezért ha ilyen van akkor mond el neki bár ki legyen az hogy most nem mész és kész. Ha nem érti akkor az az ő baja. Ne te érezd rosszul magad e miatt.

Ha mégis mész táncolni mert bátorságot érzel hozzá akkor menj táncolni amikor sokan táncolnak, így elvegyülsz. De ihatsz is előtte hogy feloldódj.

2022. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
77%

"Nem értem miért kell erőltetni azt amit valaki nem akar."

Nem erről van szó, hiszen azt írja: "a lényeg: Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn".


"ez a nap olyan lesz amit alig vársz majd hogy túlélj és vége legyen"

Kedves tőled, hogy így drukkolsz neki...

Kérdező, nagyon is szép nap lesz, arra készülj! :)

2022. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
72%

Pedig pont a kérdező írta. Ha elolvasod a kérdést akkor láthatod.

"a szüleim minden erőjükkel próbáltak ki vinni táncolni hozzájuk és rámjött egy roham"

2022. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
36%
Az egy olyan helyzetben volt, amikor nem akart táncolni és erőltették. Most viszont más lesz, mert eleve szeretne táncolni!
2022. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
28%

Arról beszéltem hogy az embereknek meg kellene érteniük hogyha valaki nem akar valamit akkor ne erőltessék.

És nem azt írtam hogy rossz nap lesz. Akkor lesz az ha pánikroham a lesz mindenki előtt. Ha nem tűnt volna fel a kérdező má most izgul. Ezért írtam hogy beszéljen erről a szüleivel és a testvérével, hogy nehogy kellemetlen helyzetbe hozzák.

2022. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
63%
18. Úgy látom nem olvastad el a kérdést teljesen. A kérdezőnek 2 éve pánikromai vannak, nem szereti ha mindenki rá figyel.
2022. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!