Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sürgősen kéne segítség!?

Sürgősen kéne segítség!?

Figyelt kérdés

Szóval pár hónap múlva itt van a nővérem esküvője (nagyon jó kapcsolatban vagyunk) és én már 2 éve ha voltunk esküvőn, nem táncoltam senkivel, hiába próbáltak kirágatni. 2019ben megállapították hogy pánikbeteg vagyok, sajnos tavaly amikor a nagyszüleim házassági évfordulója volt, táncolni kellett (azaz mindenki nézett volna engem) és a szüleim minden erőjükkel próbáltak ki vinni táncolni hozzájuk és rámjött egy roham (mondanom sem kell, anyám nagyon ideges lett).


És akkor a lényeg: Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn és végre aktívan részt venni, mert egyrészt én leszek a koszorús lány. És nem tudom mit csináljak, mert ha nem fogok menni vele táncolni akkor biztos próbálnak rávenni és NAGYON NEM szeretném tönkretenni az esküvőjét mert nagyon fontos nekem. Mit tehetek?



2022. jan. 7. 01:50
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
33%
Ha szakember kizárva akkor nem tudom esetleg önsegítő technikákra keress rá pánikbetegség esetén.
2022. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hány éves vagy?
2022. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
16 éves lány
2022. jan. 9. 01:54
 34/37 anonim ***** válasza:
95%
Mivel pszichológus technikákat tud tanítani és meg tudja találni esetlegesen a kiváltó okot, ezért nagyon is sokat segíthet, amíg valaki nem tudja, nem próbálta, addig fogalma se lehet róla.
2022. jan. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
33%

32. Bocs de ezt az utolsó mondatot nem értem. Hogy érted azt hogy "végső stádiumba" vagyok így még ha el is múlik rendesen meg fog maradni? Úgy hogy ez már soha nem fog elmúlni? Hogyne múlhat a el? Ezt ki mondta neked?

Anyukádnak meg nagyon korlátolt a gondolkodása. De így sajnos nem tudsz sok mindent tenni egyelőre ha ő nem enged pszichológushoz. Ha tud menni valamilyen ingyeneshez menj, nem kell elmondani anyukádnak ha nem muszály, úgyis lebeszélne. Ha nincs erre lehetőséged akkor ha saját kereseted lesz akkor tudsz majd menni fizetős re. Ja igen. Apukádnak mi a véleménye? Ő se segítőkész ebben?


De visszatérve a kérdésre ha anyukád nem is érti meg akkor legalább a nővéreddel beszélj erről. A bevonuláson kívül nem "kötelező" szerepelned, ott viszont a menyasszony lesz a középpontban ezért téged csak rövid ideig fognak nézni.

Olyan ruhát válasszatok amiben magabiztos ak érzed magad, mert ha azon izgulsz hogy vajon hogy áll rajtad a ruha akkor az nem segít.

Gondolom más helyzetben is meg mutatkozik ez a mindenki téged néz érzés. Ilyenkor nézz körbe. Meglátod majd hogy igazából nem is néznek az emberek, csak te gondolod ezt. Kiindulásnak ez is jó.

2022. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
87%
Ami a legfontosabb az hogy nincs csodapirula ami eszt egycsapásra elmulasztja. Neked kell dolgoznod rajta.
2022. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen annyi az egész, hogy kamasz vagy. Ilyen mindenkivel volt régebben is, csak mostanában ha a kamaszkori félénkség, szégyellősség felmerül, mindjárt szeretnek azzal jönni a "szakértők", hogy pánikbetegség...

De még ha valódi szakértő mondta, akkor is: az, hogy évekkel ezelőtt pánikbeteg voltál, nem jelenti azt, hogy még most is az vagy! Folyamatosan fejlődik a személyiséged: ami régebben még nagy gond volt, az egyre kevésbé lesz az, ahogy felnősz. Most pl. már ott tartasz, hogy nagyon is szeretnél táncolni a nővéred esküvőjén, nem akarod elrontani neki az élményt. Nagyon rendben van ez. Erre koncentrálj! És gondolj vissza rá, hogy mennyi sikerélményed volt már a tánc kapcsán, hiszen te magad mondod, hogy igenis tudsz táncolni, az nem gond. Akkor milyen gond lehet? Semmilyen. Rendesen felöltözöl majd az alkalomra, úgyhogy nem lesz rajtad semmi különös látnivaló, amiért mindenki téged bámulna: nem a te esküvőd lesz, hanem a nővéredé, tehát ő lesz a középpontban. Egyébként is olyan emberek között leszel, akik szeretnek. Egyszerűen ne félj, mert nincs mitől. Ennyi az egész. Táncolj, érezd jól magad, akkor a nővérednek szép esküvője lesz! :)

2022. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!