Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sürgősen kéne segítség!?

Sürgősen kéne segítség!?

Figyelt kérdés

Szóval pár hónap múlva itt van a nővérem esküvője (nagyon jó kapcsolatban vagyunk) és én már 2 éve ha voltunk esküvőn, nem táncoltam senkivel, hiába próbáltak kirágatni. 2019ben megállapították hogy pánikbeteg vagyok, sajnos tavaly amikor a nagyszüleim házassági évfordulója volt, táncolni kellett (azaz mindenki nézett volna engem) és a szüleim minden erőjükkel próbáltak ki vinni táncolni hozzájuk és rámjött egy roham (mondanom sem kell, anyám nagyon ideges lett).


És akkor a lényeg: Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn és végre aktívan részt venni, mert egyrészt én leszek a koszorús lány. És nem tudom mit csináljak, mert ha nem fogok menni vele táncolni akkor biztos próbálnak rávenni és NAGYON NEM szeretném tönkretenni az esküvőjét mert nagyon fontos nekem. Mit tehetek?



2022. jan. 7. 01:50
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
61%

Időnként vannak pánikrohamai, nem mindig mindentől! Ez az esküvő más lesz, mint a többi, mert most a nővére lesz a menyasszony, és most eleve úgy kezdődik, hogy szeretne táncolni, nem úgy, mint máskor!

Egy kicsit bátorítani kéne csak, nem egy újabb pánikrohamot belebeszélni!

2022. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
33%

21. Látszik hogy fogalmad sincs miről beszélsz. A pánikroham nem válogat a szerint hogy kinek van az esküvője. Igazából van egy kiváló oka amit meg kell megkeresni ha máshogy nem megy akkor szakember segítségével. Azért kell szólni a családnak, hogy nehogy belevigyék olyan helyzetbe ahol a kérdezőnek kellemetlenséget okoznak. Ennyi. Semmi baja nem lesz senkinek, nem fog ettől tönkremenni az esküvő.

Nem kívánt senki rosszat a kérdezőnek csak a kérdésre válaszolunk. Attól hogy megfogadja a tanácsokat attól még ugyanúgy része lesz az esküvőnek.

2022. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
31%

"A pánikroham nem válogat a szerint hogy kinek van az esküvője. Igazából van egy kiváló oka"

Nem is azt mondom, hogy aszerint válogat, hogy kinek van az esküvője, hanem azt, hogy abból, hogy korábban pánikrohama lett annak kapcsán, hogy rá akarták venni valamire, amit ő maga nem akart (ez a kiváltó ok: hogy olyasmire akarták rávenni, amit nem akart!), még nem következik, hogy attól is pánikrohama lesz, ha olyasmit tesz meg, amit ő maga akar! Ez ég és föld, még akkor is, ha történetesen mindkét esetben a táncról van szó, mert nagyon de nagyon nem mindegy, hogy olyan táncolásról van-e szó, amit a kérdező nem akart, vagy olyan táncolásról, amit nagyon is akar. Nem a tánc a kiváltó ok, hanem az, ha olyasmire akarják rávenni, amit nem akar!


"Nem kívánt senki rosszat a kérdezőnek csak a kérdésre válaszolunk."

A kérdésben segítséget kér. Az nem segítség, ha azt mondjátok neki, hogy megint pánikrohama lesz, ha táncolni próbál majd, hiszen - a korábbi esetekkel ellentétben!!! - most majd igenis táncolni akar, előre tudja!

2022. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
73%

24. Úgy látszik még mindig nem olvastad el a kérdést 🙂 Nem az volt a baj hogy olyat csinált amit nem akart hanem hogy idézem a kérdezőt: "azaz mindenki nézett volna engem"

Tehát a nyilvános szerpléssel van baja nem magával a tánccal mint tevékenységgel, ezt nem is állította senki.

2022. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
31%

"Nem az volt a baj hogy olyat csinált amit nem akart hanem hogy idézem a kérdezőt: "azaz mindenki nézett volna engem"

Ez csak zárójeles megjegyzése volt, nem ez a lényeg.

"És akkor a lényeg: Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn és végre aktívan részt venni"


"Tehát a nyilvános szerpléssel van baja"

Csak akkor volt baja a nyilvános szerepléssel, amikor olyanok voltak a körülmények, hogy az akarata ellenére kellett volna táncolnia:

"2 éve ha voltunk esküvőn, nem táncoltam senkivel, hiába próbáltak kirágatni. ... tavaly amikor a nagyszüleim házassági évfordulója volt, táncolni kellett ... és a szüleim minden erőjükkel próbáltak ki vinni táncolni hozzájuk és rámjött egy roham"

Vagyis a roham ahhoz kötődik, ha "próbálják kirángatni", ha "minden erejükkel próbálják kivinni táncolni". Olyan rohamról szó sincs, amit olyasvalami váltott volna ki, amit ő maga szívesen csinált, amit ő maga szeretett volna megtenni!


Most viszont eleve táncolni akar, ez a kiindulópont, tehát teljesen más lesz a helyzet:

"Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn és végre aktívan részt venni ... NAGYON NEM szeretném tönkretenni az esküvőjét mert nagyon fontos nekem."


Ilyen körülmények között ha valóban segíteni akarnál neki, bátorítanád, nem azt próbálnád belebeszélni, hogy márpedig be fog pánikolni.

2022. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
66%

Te mit érzel? Érzed azt hogy nem tudsz megfelelően gondolkodni?

Tedd félre hogy mit mondanak rólad! Szerinted van veled valami komoly baj? :)

2022. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Én a nagyszüleimmel is szerettem volna táncolni, tehát nincs olyanról szó h most akkor nem szerettem volna, csupán nem szeretem a szereplést ennyi, megpróbálom megbeszélni a családdal, de a szüleim szerintem úgyis ki fognak akadni, hogy hogy merem ezt mondani.. Köszönöm szépen ismét hogy próbáltok segíteni és tanácsokat adni😄😄
2022. jan. 8. 00:27
 28/37 anonim ***** válasza:
31%
Ezzel foglalkozó szakemberrel beszéld át ezt a szituációt is.
2022. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
72%

"2019ben megállapították hogy pánikbeteg vagyok"

És azóta? Kapsz kezelést? Elfogadod? Együttműködő vagy, jársz pszichológushoz?

2022. jan. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Nem járok, mert anyukám szerint felesleges. Igazábol mindig csak hisztinek hitte, kiskoromba már pánikbeteg voltam, ő az a fajta hogy mikor neki baja van akkor az a legnagyobb baj a világon. Szóval kezelést nem kaptam (szerintem nem is fogok) és "végső stádiumba" vagyok így még ha el is múlik rendesen meg fog maradni
2022. jan. 8. 18:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!