Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van annak a szorongásnak vmi...

Van annak a szorongásnak vmi neve, amikor egy felnőtt ember nem tud egyedül aludni éjszaka?

Figyelt kérdés
Nekem ez van már lassan 15 éve. Idáig megoldottam úgy, ahogy (családtagoknál, barátoknál alvás ill. ők jöttek át). Később már a gyerekek nagyobbak lettek és ők is biztonságot nyújtottak. De most már még nagyobbak és sokszor nincsenek itthon ill. hát nyilván előbb-utóbb elköltöznek. Hogyan lehetne ezt megoldani? :( Rengeteget gondolkoztam rajta. (Jártam terápiára, voltam Tündérhegyen direkt emiatt.) Nagyon sokat gondolkoztam azon, hogy össze kellene költözni valakivel, de a modern világban már nem jellemző, hogy családtagok vagy barátok összeköltöznének.

2022. jan. 7. 13:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Akik csinálták neked a gyereket azok nem maradtak reggelig, illetve addig amíg a gyerekek felnőttek :-o ?
2022. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. :)
2022. jan. 7. 14:07
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha veszel egy kutyát, macskát, aki veled alszik? Akár egy nagyobb testűt, ha tudod számára a megfelelő feltételeket biztosítani, akkor meglenne a biztonságérzet is.
2022. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás a neve. Amikor vki csak, vagy főleg egyedül szorong, másokkal nem. Inkább kisgyerekekre jellemző, de felnőtteknél sem ritka. Millió praktika van, de a legjobb ha megtanulsz egyedül is nyugodt lenni. Valószínűleg még soha nem voltál egyedül, így nem volt lehetőséged ezt elsajátítani.
2022. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nekem kutyám van... ;) Mondjuk ha nincs túl sok időd, akkor esetleg macsek, de akkor kettő kell hogy ne unatkozzanak.
2022. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
Annak kéne veled aludni, akitől a gyerekek vannak!
2022. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%
Pszichoterápia, vagy Xanax.
2022. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, tényleg szep. szorongás. Teljesen hülye kezdek lenni, annyira szorongok, hogy már ezt is elfelejtettem. :)


Kutya semmiképpen nem jön szóba, esetleg cica igen. Hüm, gondolkozni fogok rajta.

2022. jan. 7. 14:51
 9/23 A kérdező kommentje:

7

Valahogy átugrottam a válaszod. Hosszú távon nem megoldás a xanax (főleg nekem nem, mert nagyon nagy toleranciával rendelkezem), egyébként szedtem vagy 7 évig.


Pszichoterápia már volt. (Több évig, több terapnál.)

2022. jan. 7. 15:01
 10/23 anonim ***** válasza:
39%

#9 Ha macska akkor kettő, ahogy előttem írják.


Nekem még a dugópajti lenne az ötletem, vagy elalszik reggelig mert jártányi ereje nincs az ajtóig menni, vagy te nem tudsz magadról a vekkercsörgésig. A célodat ígyis-úgyis eléred.

2022. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!