Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek volt ongyilkossagi...

Akinek volt ongyilkossagi kiserlete megbanta hogy eletbe maradt?

Figyelt kérdés
2022. jan. 7. 23:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Csak felmerült bennem a kérdés, hogy aki azt írta, hogy megbánta hogy életben maradt, az miért nem próbálkozott újból?

Nem azért kérdezem, hogy ösztönözzelek titeket, csak nem értem.

2022. jan. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Hogy az újrapróbálkozás sikeres legyen, ahhoz még sokkal alaposabban kell megtervezni, mint az előzőt. Megfelelő hosszúságú idő, hogy egyedül legyèl és biztos ne találjanak meg idő előtt stb. akinek családja van, annak ez sem egyszerű. Plusz kell egy erős kivàltó esemény( trigger) addig " csak" vágyja az ember a halált, de nincs ereje megtenni.

Hogy tudd, az enyém azért nem sikerült, mert a kötelet, amit az akasztásomhoz szántam a férjem felasználta, mikor meg akartam tenni, kétségbeesésemben- mert akkor már eldöntöttem, hogy mindenképp megteszem- a ruhaszárító kötelet vágtam le, de azt meg elette a nap és elszakadt, mikor leugrottam..

2022. jan. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
12%
Mit kell ezen tervezni, szervezni? Felmész egy 10 emeletes tetejére és ugrás. Nem lát senki, csak amikor már leérkezel. Vagy ráállsz egy sínre. Én szerintem aki valóban meg akarja tenni, az nem szervezkedik, hogy ne legyen otthon senki, hanem elmegy máshova. Ez a szárítókötél is csak kifogás. Ha annyira akartad volna, akkor 5 perccel később megoldhattad volna másképp. Még egyszer mondom, senkinek nem kívánom, hogy ezt tegye magával. Csak nem értem. Hogy ha valaki meg akar halni, akkor nem kifogást keres, hanem leugrik a magasból, vagy vonat elé veti magát. Semmi egyéb cécó.
2022. jan. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%
Örülj neki, hogy még nem voltál ilyen lelkiállapotban. Addig sohasem fogod megérteni. Ezek bonyolult lelki folyamatok, nem feketék vagy fehérek. Ne is akard megtudni, hogy működik ez.
2022. jan. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdés: ha nem szakad el a kötél én most halott vagyok. Szerinted mennyire gondoltam komolyan? Ja, és senki nem tud erről a kìsérletemről, mert senkinek nem mondtam el.
2022. jan. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért ahhoz már elég komoly lelki állapotba kell lesüllyedni, hogy valaki ilyet tegyen.


Én a tűvel alig merem magamat megszúrni, hogy megmérjem a vércukrom.


A gyógyszer túladagolásra még azt mondom oké, azt meg lehet tenni nehezen. De olyat, hogy leugrojon valaki egy háztetőről? Nem tudok elképzelni sem olyan élethelyzetet ahol meg tudnám tenni.

2022. jan. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
13asnak igaza van amúgy. Ha bajod van egyszerűbb segítséget kérned, mint gyomormosáson, meg zárt osztályon átesni. Tök gáz az egész, mindenki látja, hogy miről szól a séma. Ötleteket meg ne írkáljatok már le légyszi!
2022. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nem akart eléggé meghalni, mert nem sikerült neki néha igaz, de amúgy dilettáns hülyeség, amit szeretnek skandáőlni az emberek.

Baromi nehéz legyőzni az alapvető ösztöneink. A tizedikről leugorve sem tuti amúgy a halál, ár valószínű, az tény. De nagyon nehéz megtenni. Meg az ember szépen el szeretne aludni, békében. Gyógyszerrel próbálkozik, hátha, de manapság az már nem működik. Esetleg szénmonoxid-mérgezéssel, de az sem 100%-os. Az akasztás egy fokkal könnyebb, int leugrani a 10-ről, de az is baromi nehéz.


A másik dolog, hogy van különbség aközött, hogy valaki meg akar halni, és valaki nem akar élni. Talán a remény a kettő közti különbség, nem tudom.

2022. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írta, hogy a gyógyszerrel való öngyilkosság mikéntjén nem ismerte, de itt a GYKn még erről is felvilágosították annak felhívnám a figylemét arra, hogy aki leírta azt a tippet, annak sincs tapasztalata. ha lenne, és a tipp működne, nem írná:D

Cserébe elsősegély oktatásnál elmondják, hogy a gyógyszerrel való öngyilkossági kísérletek kb 80-90%-a sikertelen. Az altatók gyengék hozzá, ha bevesz egy levéllel kiokádja (akár álmában), vagy pl már eleve hozzászokott a szervezete és egyszerűen nem hat eléggé. Cserébe tönkreveri a máját és kínok között éli tovább az életét, amíg nem kap egy új szervet.


Egyébként ha arról lenne szó, én sem hiszem, hogy az ugrás lenne a legjob módszer. Ráadásul ha valaki meglát a tetőn, ahogy tépelődsz, 3 percen belül ott vannak a tűzoltók.

2022. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
51%

19

"Aki azt írta, hogy a gyógyszerrel való öngyilkosság mikéntjét nem ismerte, de itt a GYKn még erről is felvilágosították annak felhívnám a figylemét arra, hogy aki leírta azt a tippet, annak sincs tapasztalata. ha lenne, és a tipp működne, nem írná:D"


Én voltam. Nem tipp volt. Valaki leírta, hogy egy rokona hogyan próbált öngyilkos lenni. Gondolkoztam is rajta, hogy írok a modiknak, hogy töröljék a konkrétumokat.

2022. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!