Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől leszek rosszul?

Mitől leszek rosszul?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre többször ézem azt iskolában, hogy izgulástól elkezdek elgyengülni remeg a kezem, lábam elsápadok és nagyon gyorsan ver a szívem, mintha futottam volna, szóval nem mindig, van amikor nagyobb stessz hatása alatt vagyok és nem jön ez elő, viszont van amikor igen. Mitől lehet ez? Mit lehet ez ellen tenni? Még csak általános iskolás vagyok és később sokkal több olyan helyzet lesz, ahol jobban fogok izgulni és azért félek, nehogy összeessek vagy ilyesmi. Ilyenkor szoktam inni, lenyugtatom magam és egy fél perc múlva elmúlik.

2022. jan. 9. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:
39%
Amit leírtál az tipikus pánikrohamra-pánikzavarra utal. Amit nem árt, ha minél gyorsabban kezelésbe veszel egy szakértő segítségével. Ha van iskolapszichológus, akkor kezdheted vele. Ne engedd, hogy elhatalmasodjon, mert ebből simán kifejlődhet egy tartós szorongás, ami kéz a kézben jár például az agorafóbiával, illetve a depresszióval. Most még az elején vagy, ilyenkor kell megfogni, lehetőleg nyugtatók és antidepresszánsok nélkül. Mielőbb pszichológus, rohadtul nem gázos dolog az, emberke milliói járnak hasonló cipőben. Mindezen túl próbálkozhatsz relaxációs technikákkal (hasi légzés), vezetett meditációval, ezekből találsz bőséggek jó kiindulópontokat a YouTube-on.
2022. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!