Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek így magammal?

Mihez kezdjek így magammal?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos helyet foglalt el az életemben a tanulás, amit nagyon megszenvedtem. Egyetemista vagyok, az évek során teljesen elvesztettem a motivációm, annyira, hogy már be sem járok órákra, utálok mindent, nem tesz boldoggá semmi, elfáradtam, érzem, hogy nem megy tovább. Ez lenne a végzős évem, de nem tudom tovább csinálni, a vizsgáim sem sikerültek mivel nem mentem be. Utálom magam, nem tudom mi lesz, hogy mondjam el a családomnak, miből fogom eltartani magam. Nincs kedvem emberek között lenni, keresnék munkát, de nem hiszem, hogy kibírnám emberek között. Szét vagyok törve, ennyi szenvedés után, nem ér semmit az egész. Sokszor gondolok arra, hogy öngyilkos leszek, de nem akarom a tesóim életét is tönkre tenni evvel. Semmit nem értem el egész életembe, nem tudok mire büszke lenni, csak azt érzem, hogy állandóan teljesítenem kell és ez tönkre tesz. Ha ilyen a világ akkor én nem akorok élni. 0 megtakarításom van, a családomra nem számíthatok, csak nyűg vagyok nekik. Mit csináljak így? Tényleg nemm érek semmit? 25/N

2022. jan. 11. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi miatt vesztetted el a motivációd? Nem érdekel a szakma, csalodtál az egyetemben, kudarcok? Stb.


Ha a szakmát magát nem utálod, vagy ha most úgy is látod igen, de ennek az egyetemi rossz élmények az oka, akkor én a helyedben befejezném, ha már csak egy félév van. Haladsz el, ha úgy érzed pihenned kell, de mkndenképp gondold végig, miután hagytad magad érzelmileg megnyugodni. Mert jelenleg nagyon el vagy keseredve, és így nem tudod a legjobb döntést meghozni.

2022. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen megtakarításod lenne, ha még csak diák vagy? Megtakarításod majd akko rlesz, ha már évek óta dolgozol. Bevétel nélkül ugye nehéz:D Szóval nem kell, hogy megtakarításod legyen.


2. "semmit nem értél el" - mindjárt befejezed az egyetemet, az talán semmi? Pontosan ott vagy, ahol a te korodban érdemes lenni! Persze, van aki már 21-2 évesen befejezi, szaktól, évvesztességtől, vizsgák nehézségétől, vagy pl felvételi pontszámoktól is függ. Én is 24 voltam mire elvégeztem a BA szakot, nincs ebben semmi. Egy ilyen korú embernek nem kell, hogy 30 éves munkatapasztalatot és 2 Nobel díjat mutasson fel!:D


Egyébként milyen szakon vagy, mit tanulsz?


3. Minden másra - menj pszichológushoz. Elég egyértelműen a depresszió jeleit mutatod, mégpedig nem is kicsit. Szükséged van segítségre, de egy jó pszichológusi terápia már kb az 1-2 hónap után pozitív eredményeket tud elérni. Nyilván ez csak az indulási fellendülés, de egyértelműen segíthet rajtad!


Nem kell aggódnod, minden a helyén van, csak most kicsit.. lejöttél az életről. Előfordul az ilyen. :)

2022. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne add fel! Ez csak átmeneti érzés. Kérj segítséget, fordulj pszichológushoz. Talán még iskolapszichológus is van, aki segíteni tud benne.


Már a célegyenesben vagy az egyetemen, kár lenne minden eddig befektetett időt és energiát kidobnod az ablakon azzal, hogy nem fejezed be. Ha eddig eljutottál, most már karnyújtásnyira a cél. Legyen meg a diploma, aztán ha mégsem ebben akarsz elhelyezkedni, majd a diploma birtokában válthatsz más irányba.

2022. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!