Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek magammal?

Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem önsajnáltatni akarom magam, csak kiirni és megosztani valahol a gondolataimat. Itt pedig adott ehhez a platform és az anonimitas megőrzése. Szóval már egy ideje ciklusokban depresszióval küszködöm. Néha jobb, néha rosszabb. Próbálok célokat kituzni magam elé és haladni is az életben, csak nehézkes. A másik dolog, hogy én egy időben bántottam az állatokat. Tudom, hogy ez rossz dolog ez tény, de akkor és ott nem tűnt annak. Nem is igazán megbanas van bennem utólag sem, hanem inkább amolyan elpazarlas érzete. Igazándiból, hogy mi vitt rá ezekre a dolgokra magam sem tudom. De azt mondhatom, hogy ez egy idő után, amolyan rutinszerűve vált. Mostanság már nem élek vele, de nem vagyok abban biztos, hogy többet nem is fogok. Habár minden egyéni döntés és akarat kérdése. Kettős gondolat van bennem ezzel kapcsolatban. Próbálok úgy élni, mint bárki más,de ez nem olyan könnyű. Mert szeretek úgy elleni a vilagomban. Sokat olvasok, tanulok, hogy lekossem magam és eltereljem a gondolataimat. Egyrészt a depresszió miatt, másrészt pedig a sötét kodtol, ami néha az elmemre borul. A szociális kapcsolataim majdhogynem a nullával egyenértékűek. Eroltetnem magam rá, de nehezen alakítok ki kapcsolatokat és azok se tartanak túl sokáig. A családi hatterem nem nevezhető túlságosan kiegyensúlyozottnak. Nem jövök ki jól az itthoniakkal, sok közöttünk a súrlódás. Pszichologusnal vagy pszichiaternel nem voltam. Bár lehet, hogy elobbihez hamarabb elmennek. Csak, hogy nekik is inkább a pénz kell, mert az amit a tb is támogat olyan, mint egy kalap... Túl drága lenne,ami még talán érne is valamit. A másik meg az,ha mindent kipakolnek fokozatosan lehet bezaratna. Mert azért akadtak és akadnak is olyan dolgaim, amik, ha úgy adnám elő, ahogy ténylegesen megtortentek biztos felvonna a szemöldökét helyenként. Mert, ha úgy ítéli meg, hogy veszélyt jelenthetek a társadalomra simán bekasznizhat. Tudom, mert ismertem egy srácot, akit a szülei rángattak el dilidokihoz, és kezelték bent sokáig. Azóta meg simán börtönben csücsül,semmilyen eredményre nem vezetett nála. Gyógyszert és kérdések tömkeleget én sem szeretnék. Csak néha jó lenne beszélgetni olyannal, aki ért az emberi pszichehez és elmehez. Pont úgy, mint Dan Wells:Nem vagyok sorozatgyilkos című könyvében Jonh Cleaver tette dr Neblinnel. Ezt egy kifejezetten jó könyvnek tartottam, szerettem olvasni. Érdekes kérdéseket vet fel a jó és rossz közötti kontrasztrol. Igazándiból többek között ez vetette fel bennem a kérdést is. A dilemma. Tudom, hogy én irányitom a sorsomat és én magam hozom és hoztam eddig is a döntéseket. Csak a kérdés az, hogy mennyire szólhat ebbe bele maga az élet is. Mert tényleg egyszer fent, egyszer lent.

2019. ápr. 10. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de az, hogy védtelen élőlényeket bántasz a te döntésed. És az összes többit nem tudom megérteni emiatt. Ami a baját olyanokon vezeti le akik nem tudják megvédeni magukat pl. Állatokon, gyerekeken. Azok nem érdemelnek megértést. Azok élete nem hogy felesleges ezen a bolygón de kifejezetten káros is. Hogy nem érzel bűntudatot és empátiát az azt jelenti, hogy pszichopata vagy. Sajnos nem gyógyítható. Viszont tudod mi helyes és mi nem. Ettől függetlenül nem kell helytelen dolgokat tenned. Ha mégis megteszed arra semmilyen önigazolásod nem lehet. Az gonoszság és ne lepődj meg, ha az ilyen embert elkerüli mindenki. Kívánom az embertársaimnak, hogy veletlenül se kerüljenek egy ilyen közelébe mint te. És bizony elmehtnél pszichiáterhez,hátha bezárnak és akkor nem tudsz többet senkinek ártani.
2019. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arra nincs mentség, hogy állatokat bántasz Ez undorító és te is az vagy. Nem csodálom ha mindenki menekül tőled ezt is érdemled. Én is depressziós vagyok de sosem bántanék 1 állatot sem. Aki ilyesmiben leli örömét azt be kéne zárni. Ne olyanokat bánts akiknem tudják megvédeni magukat. Gyáva és ocsmány dolog.
2019. okt. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Aki itt igazán szánalmas az te vagy. :D
2019. okt. 18. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!