Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondanátok ezt egy srácnak,...

Elmondanátok ezt egy srácnak, akit nagyon kedveltek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy srác, akivel kölcsönösen kedveljük egymást, nagyon jó ember. Viszont nekem sem a családi hátterem, ahonnan jövök, sem a mentális egészségem nem túl jó. Depressziós vagyok, elég rossz a problémamegoldó képességem, sajnos többször vagdostam is magam. A munkámban, mindennapi életben általában jól tudok palástolni minden jelet, de ha jön egy nagyobb krízis, teljesen kiborulok tőle. Ti ebben a helyzetben közölnétek ezt a pasival? Nagyon szeretem, nem akarom tönkretenni, lehúzni, de elijeszteni sem szeretném őt. ( Neki teljesen normális a családja, nincsenek traumái sem) Mit, hogyan tennétek a helyemben?

2022. jan. 11. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

ha ő is kedvel biztos tolerálni fogja, lehet még segít is. plusz szerintem nem ehészséges titkolózni egy kapcsolatban, szóval szerintem mindenképp mondd el neki, mert lehet, ha magától jön rá úgy fogja érezni, hogy nem bízol benne vagy direkt titkolózol

sok sikert:)

2022. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek elsővel. Amint komolyra fordul(na) a folog közölni kell vele. Nem kell rázúdítani mindent, de apránként el kell neki mondani. Kapcsolat esetén joga van tudni a mentális és lelki állapotodról, főleg, hogy ez kihat(hat) a kapcsolatotokra. Ez egy eléggé fontos információ, eltitkolni gyanút kelt és a bizalmat rombolja, ami ugyebár a kapcsolat alappillére.
2022. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Én nem mondanám el. Ezzel ugyanis olyan terhet tennék rá, amit esetleg nem tudna elviselni.
2022. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Mondd el neki, nem jó egy hazugsággal indítani, biztos számíthatsz majd rá
2022. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Biztos, hogy neki is vannak traumái. Esetleg nem tud róla…
2022. jan. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Apránként mondanám el, de nem hazudnék, nem titkolnám el. Jogában áll tudni.
2022. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!