Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha félek, hogy...

Mit tegyek, ha félek, hogy belém szeret a férfi terapeuta?

Figyelt kérdés
Egyszer már megtörtént, X év után azért szakította félbe velem a terápiát a volt férfi terapeutám, mert érzéseket táplált felém. Voltam utána két nő pszichológushoz, de nem nagyon segítettek. A többiek, akiket felkerestem pedig sajnos foglaltak, így maradt egy férfi aki tud fogadni, de már előre félek. Egyrészt a trauma miatt, hogy elhagytak/magamra hagytak akaratomon kívül, nem az én hibámból, másrészt pedig hogy esetleg megismétlődik ugyanaz és elveszítem a bizalmat. Gondjaim vannak a szexualitással, ezért arról is beszélnem kell majd, és az én esetemben ez sokkal nehezebb lesz. Inkább mondjam le, várjak egy nőre vagy adjak neki egy esélyt? Viszont az a baj, hogy nincs pazarlásra való pénzem, így ha nem jönne be a férfi terapeutával, akkor kidobtam a pénzt az ablakon.
2022. jan. 12. 22:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az aszexualitás egy spektrum, és néha lelkieredetű. Az enyém mindenképp az, mert kezelés hatására javult az is.
2022. jan. 13. 13:28
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az aszexuálitás egy szexuális irányultság, nem egy trauma, esemény vagy lelkiállapot okozza. A pszichés eredetű lelki problémák (nemi vágy csökkenése, frigiditás, plusz a fizikai tünetek) nincsenek kapcsolatodban az aszexuálitással.


"Az aszexuálitás egy spektrum", plontosan. Ha csak ritkán kívánod a szexet, mert szürke aszex vagy, vagy mert demi vagy stb, ez ugyancsak nem lelki eredetű, ezen nem fog semmi változni, ahogyan egy heterót sem lehet terápiával meleggé varázsolni avagy fordítva.


Ha rajtad segít a terápia, akkor nem aszex vagy, hanem pszichés blokkod lehet (vagy hasonló), amit gondolom a terápia mérsékelten felold.

2022. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12: nem akartam nagyon belemenni a dolgokba, de akkor megpróbálom mégis elmagyarázni. Hisztrionikus vagyok elsősorban, és ránk mindig azt hiszik, hogy szexuálisan nagyon túlfűtöttek vagyunk, mert kívánjuk a másik figyelmét, elismerését, szeretünk flörtölni, kacérkodni, de azt már kevesen tudják, hogy legbelül aszexuálisak vagyunk. Én számtalanszor elutasítottam a szexet, amikor arra került a sor, a flört meg a csábítás viszont előtte mindig megvolt. Később ahogy a terápián javult az állapotom, úgy változott a szexualitásom is. Nagyon takargattam magam, többé nem igényeltem szexuálisan a férfiaktól figyelmet, viszont megmaradt az üresség, mindenféle nemivágy nélkül. Több, mint 2 évig nem is szexeltem, nem foglalkoztam fiatal nőként a nemi életemmel, de eljött az a pont a terápiában, amikor elkezdtem felfedezni a nőiségemet, fokozatosan megpróbáltam megélni, de ekkor a volt terapeutám visszaélt a helyzettel. Azt már nem szeretném konkretizálni, de visszaestem és azóta is hidegen hagy az egész, pedig érzem, hogy nem egészséges így lenni. Évek óta nem szexeltem már pl. annak ellenére, hogy érzem, hogy menne, csak nehezen akarom.
2022. jan. 13. 14:09
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Értelek. Viszont ebben az esetben sem helyes az aszexuálitás megnevezés. A szakirodalom sem kapcsolja vagy említi együtt a kettőt. Ami érthető, hisz ha valóban aszexuálitással társulna a személyiség zavar, akkor a pszichés eset megszűnése után sem jelenkezne a szexuális vágy. Az általad megnevezett betegség, egyes források szerint gyakran jár együtt frigiditással, anorgazmiával, férfiak esetében impotenciával. Tehát alap esetben van szexuális vágy, amit a pszichés probléma elnyom/megszüntet. Szóval inkább a frigiditás (helyesebben: hipoaktív szexuális vágy zavar/rendellenesség) a helyes.


Ne haragudj, nem kötekedni akarok, de érzékeny vagyok a helyes szóhasználatra, főleg ha az kapcsolódik a problémához és annak megoldásához. Így legalább egyértelmű, hogy a terápia igenis a megoldás lehet a te esetedben.


A kérdésre válaszolva: adj esélyt annak az egynek, akire most lehetőséged van. Ha nem jössz be neki, akkor kissebb eséllyel fordul elő a korábbi incidens.

Az anyagiak terén viszont annyi, hogy nem tudhatod, hogy egy adott terapeuta módszerei bevállnak-e, míg ki nem próbálod. Nők esetében is előfordulhat, hogy egyszerűen nem lesz hatása, nincs előrelépés ankezelésben. Szóval ez eléggé zsákba macska.

2022. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Így már értem, akkor a pszichológus fogalmazott rosszul, mert ő mondta azt, hogy hisztrionikusként aszexuális vagyok.


Egy esélyt mindenképp adok neki, ott úgyis eldől, hogy van-e szimpátia közöttünk. Kicsit attól is félek, hogy ő felébreszt bennem valamiféle vágyat, de azt nem egészségesen fogom megélni, hanem újra hisztrionikusként élem ki (el akarom majd csábítani, tetszeni akarok neki).

2022. jan. 13. 15:02
 16/17 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem odaírni, hogy egy nő mellett ez veszély nem fenyegetne. Úgyhogy van sok pro és kontra is.
2022. jan. 13. 15:03
 17/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a nőre várnék. Teljesen átérzem amúgy a problémádat, bár itt én vagyok az, aki beleesik a másikba
2022. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!