Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami mentalis bajom?

Van valami mentalis bajom?

Figyelt kérdés

Mar egy eve jarok pszichologushoz,de oszinten szolva nem erzek jelentos javaulast.Sot neha rosszabbul vagyok,mint valaha.Sokszor nem is beszelunk rólam,a problemaimrol,hanem olyan mint egy couch es probal fejleszteni bizonyos teruleteken konyveket olvastat stb. De kozben meg az eletem osszeomlik.Alapbol nagyon durva gyerekkorom volt, egyik szulo narcisztikus tuneteket produkalt,aztan az egyik tesom is,soakig mergeztek eetem stb stb.

Masodik olyan parkapcsolatomat eem ahol a tarsam kb az oruletbe kergetem.Itt sir,zokog, modnja hgoy magamat tokeletesnek kepzelem,en soha nem hibazok,lenezo vsgyok stb. Aztan tenyleg durvan meg is bantom a parom es hiaba sor csak azert kerek lenezeset,mert nem akarom hogy vegleg megutaljon.de kozben tleejsen ures az egesz,nem is gondolom hogy hibaztam volna.Altaban az egomban sert meg a masik,mive amugy eleg alacsony az onertekelesem stb..

A pszichologusnak hiaba meselek iyleneket is midnig engem ved,hogy minden rendben van velem es eltereli a temat.

De nem hagy nyugodni a dolog iylen esetek utan amikor egesz estet atsirja a baratom,hogy ennyire toxikus vagyok?A korabbi baratom is orultbe kergettem.


2022. jan. 16. 10:20
 1/1 anonim ***** válasza:
52%

Válts pszichológust, ez nem is kérdés. Fogalmam sem lehet, milyen vagy egy kapcsolatban, úgyhogy igaznak veszem, amit mondasz, és az alapján azt mondanám, hogy tényleg szükséged lenne egy újra. Fontos ugyan az is, hogy fejlesszük a személyiségünket, ez tény, de először is rá kell jönni, hogy ki vagy, és miért viselkedsz így, mi az oka. Aztán onnan majd lehet továbblépni.

Plusz persze meg kell tanulnod elfogadni is magad, mert az alacsony önértékelésed miatt eleve magadat sem szereted, hogy tudnál még szeretetet adni is?

2022. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!