Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is ennyire válogatós a...

Más is ennyire válogatós a pszichológusoknál?

Figyelt kérdés

Férfiakhoz, pláne idősekhez nem igazán akarok menni (a nőgyógyászok közül is mindig a nőt választom), a nagyon időseket kerülöm, mert fiatal húszon éves vagyok és nem értene meg, a legideálisabb a 40-50es korosztály lenne, de akiket felkerestem azok mind foglaltak voltak (legalább 15 szakemberről beszélünk), még várólistára sem kerülhettem, és csak azok maradtak akik nem annyira szimpatikusak. Van egy nő, de az anyámra emlékeztet és nagyon rideg a kisugárzása, aztán a másik egyáltalán nem szimpatikus, a többiek pedig túl fiatalok.

Az sem garantált, ha elmegyek egyhez akkor ott is maradok, mivel nem mindenkivel van meg a kémia.

Ti meddig keresgéltek, mikor adjátok be a derekatokat?


2022. jan. 16. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne add be a derekadat, nem fog működni, ha nem szimpatikus. Aki az anyádra emlékeztet, azt semmiképp se! Legfeljebb a nembeli és korbeli kívánalmaidból engedj. Fiatal rengeteg van, nem baj az, friss még a képzettségük és lelkesek.
2022. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsém volt. Az első szakembernél (40 éves nő) maradtam, akivel azonnal megvolt az összhang és nagyon szimpatikus volt.

Egyetértek az első válaszolóval. Olyan ne legyen, hogy beadod a derekadat! A terápia a kölcsönös szimpátiára és bizalomra épül, ha ezek nincsenek meg, akkor eleve kudarcra van ítélve. Annyit tehetsz, hogy nem úgy állsz hozzá, hogy "csak 40-50 közötti nőkhöz megyek, máshoz biztos nem". Olvasd el a bemutatkozásukat, nézd meg a képüket (ha van), és amennyiben szimpatikusnak tűnik, akkor kérj hozzá egy időpontot. Az első alkalommal úgyis kiderül, hogy maradnál-e nála vagy inkább tovább keresel.

2022. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Elég specifikus a problémám, amit csak pszichoterapeuta tud kezelni, sima klinikai pszichológus nem. Picit ez is csökkent az esélyeimen :(


Igazatok van, de már kezdem azt érezni, hogy reménytelen találnom valakit…

2022. jan. 16. 18:43
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Mért, milyen problémád van, amihez sima pszichológus nem elég? De amihez pszichoterapeuta kell, ahhoz teljesen elegendő képzettségű a klinikai szakpszichológus is.
2022. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A klinikai szakpszichológusnak nincs pszichoterapeuta szakvizsgája. És csak pszichoterapeuta kezelhet személyiségzavart.
2022. jan. 16. 19:51
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
5# Ebben tévedsz. Klinikai szakpszichológusok is kezelhetnek személyiségzavart, megvan rá a kompetenciájuk (engem is ő kezel). A betegek jelentős része nem is jutna kezeléshez, ha csak pszichoterapeuta kezelhetne személyiségzavart. (3#)
2022. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*(3# helyett 2#)
2022. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Enyhébbet lehet hogy igen (bár kétlem, mert a személyiségzavarokat célzottan kezelik CBT-vel, DBT-vel vagy analitikusan, és ezekhez csak a pszichoterapeutának van jogosultsága és képzettsége).
2022. jan. 16. 20:08
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Klinikai szakpszichológusok súlyos személyiségzavarokat is kezelnek... Egyetemen is rengeteg esetüket mutatták be nekünk. Azért ne nézd le őket ennyire, a kórházakban is ők foglalkoznak a különféle súlyosságú mentális zavarok kezelésével. Nagyon kevés ott a pszichoterapeuta.

Az én klinikai szakpszichológusom pszichodinamikus pszichoterápiát tart kognitív és sématerápiás elemekkel.

2022. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Olvass utána, hogy hányan specializálódtak közülük különféle személyiségzavarok kezelésére...

Ilyen igényekkel valóban nehezen fogsz megfelelő szakembert találni.

2022. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!