Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongáson is segít az...

Szorongáson is segít az antidepresszáns ?

Figyelt kérdés

A problémám 1 éve kezdődött szülés után. Minden nap annyira szorongok, hogy hányással hasmenéssel kelek.

Nagyonhosszúak a napjaim a lányommal. Aludni alig tudok a szorongástól. Napi 10 szem 0,5-ös frontin tuti elmegy.

Reggel 2 szem Délbe 2 szem és este 6 szem az alváshoz.

Már öngyilkos gondolataim vannak én ezt a szorongást màr nem bírom.

A császár metszés hozta ezt ki, pábikrohamot kaptam közben.

Voltam már orvosnál Ketileptet adott aludni na az valami iszonyat rossz gyógyszer nekem, mást nem hajlandó írni mert szerinte ez a legjobb azt kb. leszarja az orvos, hogy nem vagyok jól…

Frontint írat már az egész családom, hogy meglegyen az adagom.


Holnap megyek egy “ híresebb “ pszichiáterhez aki remélem kitud erre a problémára találni valamit.


2022. jan. 18. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Az antidepresszáns igen segithet a szorongásodon de ha nem a szerotonin hiány okozza akkor nem biztos h hozzáad majd bármit is de ez majd kiderül.


Mindenesetre ez a napi 10 szem krv@sok. gyorsan rá fogsz függni, szóval reménykedjünk, hogy a pszichiáter rendberak.

2022. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem használ szorongásra SSRI gyógyszer. 10 éve szedem (20 mg Citalopram) Modernebb változata az escitalopram (10 mg). Egyszer írta fel pszichiáter, utána házi orvos írja.
2022. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Segít rajta igen, egy erősebb SSRI. Egyébként a napi 10 szem még középérték, rá fogsz szokni, de ha ez nem zavar akkor egyéb kellemetlen hatásai nem lesznek a szedés alatt. Én is napi 5mg xanaxot szedek pánikra/generalizált szorongásra az ssri mellé már hónapok óta.
2022. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 hú nekem pl. nagyon nem vált be a nyugtató (Frontin), SSRI viszont komoly mellékhatás nélkül helyrehozott, és egyensúlyban tart.
2022. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, én xanaxot szedek, kicsit más a kettő, bár papíron ugyan az. Alvásproblémákra xanax sr-t szoktak használni, bár nekem azzal nincs gondom. Paroxatot szedek (ssri) 40mg-ot, ez is mellékhatásmentes nekem szerencsére. Előtte Scippa volt, na az egy borzalom.
2022. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 :) (4 vagyok) nekem meg pont a citalopram hatóanyag vált be, mindenkinek más a biokémiája úgy látszik.
2022. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5ös vagyok :) 4es: a citalopram azért kicsit más, mint az escitalopram, de örülök, hogy neked használt. :)
2022. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Duloxetint szedek már jópár hónapja + mellé xanaxot. Konkrétan 4 hónap alatt a lakásból ki nem mozdulás helyett dolgozok. Hobbizok. Jövök-megyek. :) Nálam ez a kombináció vált be.
2022. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!