Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan pszichológus, aki...

Van olyan pszichológus, aki szombatonként is dolgozik?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy 1 vagy 2 hetente szombaton felmennék Budapestre pszichológushoz, mert a környékemen nem nagyon van (,és amúgy is szeretek Pestre járni).

Tudtok ajánlani jó szakpszichológust? (Azért szeretnék szakpszichológust, mert ha jól tudom, akkor csak ő állít fel diagnózist, ha rendes mentális betegségem van. Vagy lehet, nem csak ő állít fel, csak ő direkt erre specializálódott.)



2022. jan. 23. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
van
2022. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg az online módszer nem játszik-e nálad? Ez is tudja enyhíteni azt a problémát, hogy nem vagy pesti. Én most így online járok egy szakemberhez.
2022. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, mert akkor hallaná a családom, hogy miket mondok, és sajnos nem egy elfogadó családom van.
2022. jan. 23. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

A 2-es vagyok. Mivel ilyen-olyan okok miatt minden pszichológust kilőttem a környékemen. Így online mellett döntöttem tavaly tavasszal. Ennek az lett a vége, hogy le nem hallgatta ugyan a családom. De mivel anyagi segítséget kértem anyától, és az öcséimtől, nagyon rászálltak a terápiámra. Többek között emiatt a kilencedik alkalom után abbahagytam azt a terápiát. Én úgy oldottam meg, hogy mivel irodai munkakörben dolgozok, az irodámból Skypeolok a pszichológussal, és otthon nem tudnak róla, hogy járok. Magam fizetem a terápiát teljesen.


Azt mondom, hogy nem tudod megspórolni, hogy te keresd meg a neked megfelelő terapeutát. Mert lehet, hogy nekem a Jenő beválik, mert nagyon mély érzésű, kedves mackós pszichológus, de téged irritálna a beszédstílusa. Míg lehet, hogy neked a tök laza Gizi jön be, akik számomra túlságosan szabatos.


Azt nézd, hogy ki passzolna a problémádhoz, kinek van pl. a depresszió kezelésében nagy tapasztalata. És azt is, hogy kit találsz a bemutatkozása alapján szimpatikusnak, kivel érzed, hogy együtt tudnál dolgozni. Ajánlom számodra a pszichologuskereso.hu oldalt. A mostani pszichológusom innen van, egy héten belül a kapcsolat felvétel után lett lére is jött az első ülés. A tavaszi pszichológusom a thyris.hu oldalról lett szintén egy hét alatt. Több pszichoterápiás központ is van Budapesten, de nekem velük van csak tapasztalatom, így merem őket ajánlani.

2022. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!