Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára milyen...

Szociális fóbiára milyen gyógyszert szedtek?Hogyan élitek meg ezt az állapotot?

Figyelt kérdés

Én mindig zavarban vagyok idegen emberek előtt pl.buszmegállóban,vonat állomáson😊társaságban,ahol többen vannak és nekem is meg kell szólalnom,nagyon frusztrált vagyok ilyen helyzetekben,azt érzem hogy mindenki engem figyel és negatív véleményeket mondanak rólam egymás között.

Zavarban vagyok mindenhol ahol emberekkel kell kapcsolatot létesíteni.

Minden egyes helyzetben az idegen emberektől tartok mintha valami baj következne,mintha veszélyben lennék.

Nagyon óvatosan,szinte muja módon,halkan,állandóan udvariasan szólok mindenkihez nehogy megbántsam.

Nagyon határozatlan és szinte fütyi mutyi vagyok a helyzetekben mintha bocsánatot kéne kérnem hogy élek!

Nem szeretem ha hallják mások,hogy beszélek,frusztrál!

Antiszoci vagyok,szeretek egyedül lenni,szinte emberidegen vagyok de tudom hogy ez nem jó.

Tapasztal valaki hasonlót?

Ti milyen gyógyszert szedtek erre?



2022. jan. 28. 16:32
 1/3 A kérdező kommentje:
tutyi mutyit akartam írni a fütyi mutyi helyett csak a karakter elcsúszott😊
2022. jan. 28. 16:39
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagy antiszoci!

A szociális fóbia egy betegség.És a tünetei között szerepel hogy az otthon nyugalmába szeret lenni leginkább az egyén.Ott tudja magát csak igazán elengedni és ott érzi magát teljesen biztonságban.Semmi feszélyezettség,semmi stressz,semmi megfelelési kényszer.

Nem tudom hány éves vagy,de lehet egy pszichológus segítene megérteni ezt a betegséget.Abban kételkedem hogy érdemben is tud segíteni a változásban.De azért több mint a semmi!

Ha gyógyszert szeretnél,akkor is szakember kell.Csak pszichiáter.Erre a betegségre van gyógyszeres és terápiás kezelés is.Én úgy tudom hogy az eredmények nem a legkielégítőbbek sajnos.Bár szakírásokban úgy értelmezik ezt a betegséget mint jól kezelhető,gyógyítható probléma.

2022. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbián nem segít a gyógyszer. Arra pszichológus kell.
2022. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!