Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdhetnék az életemmel?

Mit kezdhetnék az életemmel?

Figyelt kérdés

2021 első felében nagyon sok csalódás ért és kiábrándultam a világból.

Jártam pszichológushoz, lelkileg nullán voltam, úgy éreztem lejjebb már nem is lehetnék.

Fél éve jött egy ember aki reményt adott, és kissé felemelt, jobban éreztem magam. Mindennél jobban szeretem őt és ő is szeret engem.

Azonban 1 hete ez a személy különösen kegyetlen módon arcon szúrt.

Elég művelt embernek tartom magam, rengeteg ember (talán részben kitalált) élettörténetét hallottam, több száz könyvet olvastam, képben vagyok a művészetekkel, az irodalommal, sok ezer filmet láttam, de az én történetemhez hasonlóval sosem találkoztam.

De ő irdatlan módon, nem beletaposott a lelkembe, hanem gyakorlatilag megsemmisítette azt, úgy, hogy ez nem is állt szándékába.

És ezzel nemhogy visszalökött a fent említett nullás szintre, hanem annál is lejjebb kb 200 méterre.

Nemrég kezdtem az egyetemet, de annyira szét vagyok csúszva, hogy egyáltalán nem tudok tanulni.

Elolvasok egy oldalt 10-szer és egyetlen mondatot se tudok belőle felidézni.

Voltam már dokinál is.

Az idő megy én meg csak topogok egy helyben, teljes mértékben megsemmisülve, halott lélekkel...



2022. jan. 31. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tudjuk, hogy mi történt, addig tanácsot sem tudunk adni.
2022. jan. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

tinédzser vagy és ha jól értem szerelmi bánatod van -.-"


Jajj istenem mekkora problémáid vannak!

Ha a helyemben lennél akkor elgondolkodnál hogy neked szerencsés, jó életed van!


Én például már négy napja be vagyok zárva karanténszállóba és ki vagyok borulva. Tudod milyen négy napig ki se menni a szobából? Hogy a négy napos kenyeret eszem ami már penészes? Hogy nem látok emberi arcokat és csak telefonon, skypeon tudok kapcsolatot tartani a szeretteimmel?

Ma jött ki a mentő pozitív lett a gyorsteszt úgyhogy még egy hétig itt rohadhatok.


Emellett lázam is van, fejfájás köhögés és reszketés!!! Na ez a mélység nem az amit hosszan ecseteltél! Bocsánat, nem tudok empatikus lenni veled!

2022. jan. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Szexuális életed rendben van?


Csakmert nagyban kihat a lélekre, meg a "lelket" befolyásoló hormonokra is.

2022. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 Sajnos nem mondhatom el. Csak azt szeretném tudni, hogy pszichológuson kívül ki segíthetne.

#2 Nem szerelmi bánatom van. 4 nap karantén jaj és? Én 14 napig voltam karanténban. Tudod milyen 14 napig ki se menni a szobából?

A karantén annyira jelentéktelen probléma, hogy már majdnem el is felejtettem.

#3 Nincsen teljesen rendben, de nem ez a fő gondom

2022. jan. 31. 00:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4*


Ha nem mondod el, nem tudok segíteni!

2022. jan. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azt szeretném tudni, hogy pszichológuson kívül ki segíthetne."


Te saját magadon, tudatos hozzáállással,

napirend kialakításával, esetleg gyógyteákkal plusz kell egy társaság ahová tartozol.


Iratkozz be valami tanfolyamra, még az is jobb legalább valós új arcokat látsz, nem csak "profilképeket".

2022. jan. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

"Tudod milyen 14 napig ki se menni a szobából?"


Nem hiszem, hogy ezt bárki rajtad kívül betartotta valaha is ebben az országban, hacsak nem volt bezárva.

2022. jan. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3%

Nem hiszem el hogy 14 napig voltál karanténben mert elvileg a protokoll 10 nap!!! Ami most teszttől számítva lecsökkent 7 napra!!! És te otthon voltál karanténban? Mert én szállón vagyok távol a szeretteimtől.


Nem foglak sajnálni mert neked nincsenek problémáid, unatkozol!

2022. jan. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

7*


Nekem összes rokonom betartotta a két hetet is, sőt rendőrök is ellenőrizték hogy otthon vannak e. Például első hullámban ha nem tartottad be a karantént akkor utána bíróság, és lecsuktak!

2022. jan. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezt most nem értem, mert rébuszokban írsz, és én alapból is szó szerint veszek mindent, de megpróbálok válaszolni. 1)ha az illető leszólta az alkotásod, de te biztos vagy benne, hogy jó, akkor egyszerűen ignoráld az illetőt és alkoss tovább. 2) ha mindezt közönség előtt tette, akkor pluszban perelhetsz becsületsértésért (ha nem vagy közszereplő). 3) ha visszaéltek a neveddel, tehetsz rendőrségi feljelentést, illetve változtathat nevét, ez esetben biztos, hogy engedélyezni fogják. 4) keress egy olyan jó barátot, aki értékeli a felsorakoztatott tulajdonságaidat és beszélgessetek. Ha nincs ilyen, tedd azt, amit én szoktam, mélyedj el az érdeklődési körödben és végezz kutatómunkát. (Mit meg nem adnék 14 nap karanténért itthon! Végre emberek nélkül kísérletezgethetnék itthon, de persze sosem velem történik ez!)
2022. jan. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!