Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék gyógyszerek...

Hogyan tudnék gyógyszerek nélkül kijönni a depresszióból?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék gyógyszereket szedni, de már lassan beleőrülök ebbe az állapotba. Tudom, hogy sportolni kellene, emberek közé menni, vagy csak sétálni, de ezekre már képtelen vagyok. Munkán kívül ki se mozdulok itthonról. Sokat gondolok az öngyilkosságra. Tényleg már csak a gyógyszerek segíthetnek? Vagy van más megoldás?

2022. febr. 8. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Csak egy ötlet: ha otthon vagy, akkor esetleg filmeket nem nézel? Van pl. facebookon egy jó kis csoport, filmajánlós, főleg pszichológiai filmekről írnak benne, és többször láttam, hogy depressziósoknak is ajánlanak filmeket.

Sportolni, mozogni otthon is tudsz, akkor nem kell emberek közé menned, de a szervezet a mozgás hatására mégis jó hormonokat termel. Bármit csinálhatsz, van sok videó, akár youtube-on is. És hátha kedvet kapsz később mondjuk egy gyaloglásra a természetben., ahol nincs is sok ember!


Csak ötleteltem.

2022. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én hajnalban sétálok amikor nincs kinn senki. nagyon zavarnak az emberek, rákényszerítettem magam, hogy emberek közé menjek, de tiszta ideg lettem csak. depressziós fázisban elég ha leírsz egy minimális napi rutint és aszerint mész, és pipálsz, így nem folyik el egy nap és vmi szinten te kontrollálod az életed.egy kisállat mindenképpen segíteni tud, nem kell rögtön saját, biztos van rokonnál ismerősnél kisállat, pl. én többször megengedtem, h a kutyámat simizzék az utcán. annyira nem szeretem megengedni de az állatok nagyon jó hatással vannak ránk.nekem a kutyum segít a depressziómban, amikor ilyen napom van csak összebújunk és érzem, hogy szeret.
2022. febr. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel depresszió folyamán az agyban hiányzik a kémia sok esetben kell a gyógyszer, de a terápia is nagyon fontos. A kettő együtt siker.
2022. febr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!