Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD elleni trükkök?

OCD elleni trükkök?

Figyelt kérdés
OCD-sek és esetleg akiknek sikerült legyőzni. Milyen trükköket vagy segítséget tudnátok javasolni? Lehet bármilyen természetű a dolog, pl gyógynövények, vagy gondolati technikák bármi ami segített.

2022. febr. 19. 05:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologus. Mast felejts el. Az ocd szorongas alapu..annak az okat pesig ki kell deriteni ami pedig gyerekkorbol jott foleg
2022. febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát épp orvosi segítség előtt akarok egy utolsó esélyt adni a dolognak, mert félek, hogy esetleg olyan gyógyszereket ír fel amiknek pl erős mellékhatásaik vannak, nyugtató vagy ilyesmi.
2022. febr. 19. 07:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs eros mellekhatasuk, ne gondold tul.


A lenyeg h terapia legyen es ne csak a gyogyszert szedd

2022. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus/szakpszichológus, illetve amennyiben szükséges pszichiáter ír fel SSRI gyógyszert. Ahogy az első írta a kényszerbetegség ingere a stressz, így, amennyiben megtanulod kezelni, már javítasz a helyzeten.

Nekem önmagában kevésnek bizonyult a szakpszichológus, így már majd egy éve annak, hogy elkezdtem a gyógyszeres kezelésemet. Sokkal jobban tudom kezelni a tüneteimet, illetve a hangulatom is javult.

2022. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Napi rendszerességgel űzött mindfulness légzéstechnika segíthet + megfelelő sport hobbi találása és rendszeres űzése + tán neked is az egód, hogy még hogy kényszeres lennék, kikérem magamnak - nekem ezek segítettek a pszichoterápia mellett
2022. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!