Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hipochondernél előfordulha...

Egy hipochondernél előfordulhat ez?

Figyelt kérdés
Hogy nincs semmi baja de aztán egy üzemorvosi vizsgálaton magas vérnyomást mérnek nála (úgy hogy akkor se érezte semmi jelét minimálisan se), aztán azóta még a legapróbb jelek miatt is azt hiszi magas a vérnyomása biztos, meg ezen kattog egész nap? Esetleg hogy ettől lesz tényleg magas. Egy hipochonderből kiválthatja ezt egyetlen vérnyomásmérés?
2022. márc. 3. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy hipochondernél bármi előfordulhat.
2022. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy gyakori történet, elmondom hogy működik. A hipochonder lényegében szorong, ami az idegesség egyik formája. Az idegesség pedig emeli a vérnyomást, pulzust. Ha folyamatosan ezen aggódik, akkor akár folyamatosan magas is marad. Én nyugtató elvonás közben, után voltam iszonyat feszült, 200 volt a vérnyomásom. Egyébként így is lehet kapni agyvérzést, szívinfarktust. A szervezetben minden mindennel összefüggésben van.

És amúgy akiknek lassan, fokozatosan lesz egyre magasabb a vérnyomásuk, azoknak nincsenek tüneteik, mivel hozzászoknak. Ezt nevezik néma gyilkosnak. Apám vígan elvolt 220-as vérnyomással is, semmi baja nem volt, aztán egyszer csak felbukott és halott volt.

2022. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat. Én is hipochonder vagyok, és ahogy beképzelem magamnak a dolgokat úgy vagyok tényleg rosszul fizikailag is. Ezzel születtem. Megoldás az, hogy terelem a gondolataimat, és lefoglalom magam, és igyekszem egésszégesebben élni.
2022. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!