Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Kikészültem idegileg!

Mit tegyek? Kikészültem idegileg!

Figyelt kérdés

Itthon állandó problémák vannak, az iskolában is elég nagy nyomás van rajtam, a barátom problémáit is a vállamon érzem.

Nemrég kevés lélekjelenlétemen múlt hogy nem ájultam el az idegességtől. Egyszer csak elkezdett sípolni a fülem és minden fehér lett, nem kaptam levegőt. Utána fél napig rosszul voltam. Mi volt ez pontosan, mi lehet a megoldás rá?


2010. szept. 12. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szegényke...


Kevesebb célkitűzést kéne magad elé rakni. Barátod probémáit le se tojd, az iskolában törekedj egy erős 3-as osztályzatra, családdal meg ne foglalkozz ha van szobád legyél ott aztán nyomasd a géped!

2010. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:) de aranyos vagy! mindig elhatározom, hogy így cselekszem, de valahogy mindig sikerül belefolynom mindenbe.
2010. szept. 12. 22:12
 3/5 anniebianca válasza:
100%

Csak egy picit vagyok jártas a dologban, mivel mentálhigiénét végeztem. Szerintem pánikbeteg lettél a sok stressztől. Sajnos nagyon sok olyan momentum van az életben, ami stresszel jár és kikerülhetetlen, viszont önismerettel fejlesztheted a megküzdő képességed. Nekem egy ilyen önismereti csoportban való részvétel, tréning rengeteget segített anno ebben. Emellett fontos, hogy vitamindúsan táplálkozz, és rendszeresen sportolj. Én mielőtt terhes lettem, szinte minden nap futottam 5-8km-t, jó kis zene az mp3-lejátszómon, friss levegő, ez a legjobb feszültségoldó. Én azt hiszem ezt tenném.

Emellett jó, ha valakinek ki tudod beszélni a problémáidat. (Ha máshogy nem megy, egy napló is megteszi.)Ami még fontos: minél többet olvasol ezekről a dolgokról(pl pánikbetegség), annál inkább nem lesz ismeretlen előtted, és nem ijedsz meg, ha rád tör egy ilyen.Remélem tudtam hasznos tanácsokkal is szolgálni.

2010. szept. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon köszönöm a te válaszodat is, sokat segítettél! Nem lesz egyszerű változtatni/leküzdeni, de mindent megtennék, hogy elmúljon! van olyan konkrét tünet amiről fel lehet ismerni a pánikbetegséget?
2010. szept. 14. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
szédülés,hányinger,álomérzet,hidegrázás,remegés,fokozott izzadás és néha hasfájás is
2010. okt. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!