Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az üldözésimánián tud segíteni...

Az üldözésimánián tud segíteni egy "átlag" pszichológus?

Figyelt kérdés

Bár nem vagyok szakember, és nem is akarom önmagamat diagnosztizálni, de azt gondolom, hogy egy "komoly" üldözési mániával küzdök, amit egyenlőre többé-kevésbé uralok, de nagyjából 8-10 éve tart, és egyre nehezebb türtőztetnem magam.

Eddig csak belülről emésztett, de újabban már vannak emiatt kirohanásaim is, szerencsére nem gyakran, de ha összegyűlik akkor támadok, és szinte mindig kiderül, hogy tévedtem. (de volt, hogy önigazolást nyertem, és bármennyire is apró az önigazolás, az marad meg, hogy ott is "tudtam".)

Az a baj, hogy a pszichológusról is azt gondolom, hogyha fizetek akkor csak a pénzemért fog meghallgatni, ha pedig nem fizetek mert TB-re megy, akkor nem fog segíteni, maximum meghallgat.

Bárkinek tanács?

Érdemes megpróbálnom egy szakember segítségét kérni?

Leginkább azért, mert belülről annyira nyomaszt ez az egész, hogy félek, hogy valamilyen formában a vesztemet okozza, és most még "látom" a problémát, később lehet nem fogom.



#pszichológus #üldözésimánia
2022. márc. 16. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Mindenképp pszichológus! Hidd el, hogy segít!
2022. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Ezt keresd: kognitív viselkedés terápia. Szóval ilyen szakembert, kezelést, terapeutát.
2022. márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
A paranoia nem lelki defekt, hanem agyműködési probléma. Pszichiáter kell.
2022. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Igy van, sajnos, a paranoia az az agymukodes zavara. Nekem is van, pszichiater segit.
2022. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor a házi orvosomnak is úgy mondjam, hogy pszichiáter kell?

Mit szól az "öndiagnózishoz"?

Meg ha rákérdez, hogy miért eleve nem szívesen mondanám, hogy hát mert paranoiás vagyok....

2022. márc. 17. 04:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne mondd neki, h miert, ne hallja az ondiagnozist, csak azt mondd, h nagyon ugy erzed, h szukseged lenne egy pszichiaterre, segitsen ebben teged. Egyebkent amikor az ember paranoiassa valik, akkor azt nem latja be.
2022. márc. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hgwell ***** válasza:
Nincs olyan pszichologus aki tudna neked segiteni.lelki betegsegre orvosok csak fizikai bomlast elosegito szereket adnak amelyek megbolygatnak megjobban meg akkor is ha pillanatnyilag ugy erzed segitenek.valojaban erre a funkciora ők vagyat gerjesztenek benned , hogy tovabbra is bejarj hozzajuk aztan pedig maganrendeleseket ajanlanak fel ahol majd sajat koktsegeden levegot vehetsz a szobajukban. Szivj egy kis morpfiumot aztan dolj ki otthon utana lepj ki az ajton es olj meg valakit, na ez az a tudat ami lenyugtatna teged es utana mindig ezt akarnad kovetni.ebben az allapotban vagy.ez inkabb idegi.ha dohanyos vagy es kavezol es keveset is eszel akkor dobd el azokat es forditsd pozitivra.ne elj szenvedelyekkel aztan menj egy pszichologushoz csak par szora es gyogyszert ne kerj tole.rajossz hogy valakivel csak beszelni akarsz.nem erzed embernek magad.vagy tulsagosan sok korulotted a 'mocsok létű'. mindenkeppen beszelned kell rola valakivel mielott kirajzolodik elotted a szineid hasznalata.
2022. márc. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Pszichiáterrel megtalálod a megfelelő hatóanyagú gyógyszert ami segít.
2022. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia kell, nem pszichiáter.
2022. márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!