Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyek elég okos a...

Hogy legyek elég okos a környezetemhez?

Figyelt kérdés

Egy nagyon erős suliba járok. Nem tudom, hogy kerültem be, de úgy érzem, megnyomorodom lelkileg, mert nem tudok felérni az okos fővárosi emberekhez. Én vidéki vagyok, a családom is egyszerűbb, amivel eddig nem volt gondom, de mostanra elkezdtem vágyni arra, hogy én is olyan művelt legyek, mint mindenki más a környezetemben. Sokat olvasok, utánanézek dolgoknak, és rengeteget fejlődtem, de nagyon erős kisebbrendűségi érzésem van, ha itt vagyok így is. Viszont ha hazamegyek, már nem elég az a semmilyen, korlátolt beszélgetés, amit a családom és a régi barátaim művelnek. Úgy érzem két szék között az asztal alá estem és borzalmasan érzem magam. Mit csináljak szerintetek?

17 lány


2022. márc. 19. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Még fiatal vagy lesz időd eleget olvasni, tanulni. Sok sznob is van, ne rájuk akarj hasonlítani.
2022. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
17 éves vagy, úgyhogy még csak most kezdted el felfedezni magad körül a világot. Nem szükséges mindenáron megfelelni a szüleidnek, de a környezetednek sem. Haladj a saját tempódban, olvass olyat, amit élvezel. Én még az egyetemen találkoztam olyan emberekkel, akik divatból/menőzésből olvastak el könyveket, de értelmesen már nem tudtam velük elbeszélgetni róluk, mert valójában nem érdekelte őket. Inkább találd meg azt, amit élvezel, minthogy menőzésből egy üres sznob légy.
2022. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen nem minden fővárosi okos, és nem minden vidéki buta. Nem is az a gond, hogy a fővárosba mentél, hanem, hogy erős iskolába. Ha gond egyáltalán. Mivel felvettek, lehet, hogy csak kishitű vagy, és valójában semmivel sem okosabbak nálad.

Egyetemen pedig az ország minden részéből lesznek, akár kisvárosokból, falvakból is.

A pestiekben mindig volt valami értelmezhetetlen gőg, hogy ők fővárosiak, ezzel nem kell foglalkozni, egyszerűen ne végy tudomást róla, ha esetleg ezt érzékeled.

2022. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!