Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok, hogyan...

Hipochonder vagyok, hogyan "küzdjem" le?

Figyelt kérdés

Belefáradtam már nagyon...konkrétan teljesen tönkre tette az életem. Minden egyes nap valami új "tünet" jelentkezik, amit hetekig tartó szorongás követ. Valaki, aki ugyan így szenved/szenvedett, tudna valami tanácsot adni?

Már egyáltalán nem akarok így élni.


2022. márc. 20. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz járok.
2022. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Igen, tudnék. Ne figyeld a tüneteket. :) Ha csinálnál valami érdemlegeset is, nem lenne időd a tüneteid elemzésére. :)
2022. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Tanulj diagnosztikát, és fogod tudni, hogy kell e aggódnod vagy sem.
2022. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, én mondjuk eü-ben tanulok, nekem az hozta ki. Szóval egy hipochondernek nem igazán jó még több betegségről hallani szerintem.
2022. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. Én is beképzeltem minden betegséget amiről olvastam, de 2 év után teljesen eltávolodtam ettől.

Bár ez olyan mint a vér, van akinek segít ha sokat lát, van akinek nem.

2022. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elmentem orvoshoz elég sok tünettel, és a tünetek megszűntek.

Egyébként meg az az elméletem, hogy azért szorongtam, mert lelkileg fel akartam készülni valamilyen betegségre. Hogy jobb félni, mint megijedni.

2022. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!