Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hetek óta öngyilkossági...

Hetek óta öngyilkossági gondolataim vannak, forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok.

Általános iskolában kiközösített gyerek voltam, szinte 8 évig. Eleinte hagytam magam a bántások sorozatának, de egy kis idő után megelégeltem és kiálltam magamért, utanna sokkal rosszabb lett. Testileg is elkezdtek bántalmazni,, ami odáig fajult hogy ha meg akartam magam védeni akkor én is ütöttem. El ballagtam abból a suliból, jött a közép iskola. Első 2 évben semmi gond, ezután valamiert az egyik osztálytársam elkezdett engem szekalni, minden féle baromságot hiresztelni. Próbáltam leszarni, de ismét fekete bárány lettem a suliban. Már bele törődtem. Néha önvagdosást csináltam, csak az egyik tanár észre vette és elbeszelgetett velem erről. Javasolta a tanárom hogy menjek el pszichológushoz, mikor mondtam a szüleimnek, apám egyből nekem esett hogy jól van mehetsz, de eszedbe ne jusson minket szidni. Gondolom azért mondta ezt mert, otthon sem volt jobb a helyzet. Apám minden feszültséget rajtam vezetett le. Semmi sem volt neki jó. Anyukám nagyon ritkán védett meg, volt hogy ő is beszált a piszkálódásba. Ha tanultam az volt a baj, ha nem tanultam az volt a baj. Én nem jarhattam el sehova sem. Se barátnőhöz, se buliba sehova. Folyamatosan hülye voltam a szemében, ahol csak tudott sértegetet. Ha nem talált semmit amibe bele kössön, akkor elkezdte mondani a hegyi beszédet hogy semmi se vagyok, soha nem lesz belőlem semmi. Mikor nagy nehezen sikerült összejönnöm egy sráccal, minden szarnak elhordta szegényt.

Azóta van már egy másik párom 5 éve, róla nem mondott semmit sem, de folyamatosan ugráltatta a baromságai miatt.

Párommal jól meg vagyunk, viszont én az utóbbi időben észre vettem hogy egyeltalan nem kívánom a testi kapcsolatott, szinte meg vagyok nélküle ( néha muszájból van havonta 3 menet, de azon kívül semmi több)

Nem vágyom már senki ölésére, nem nagyon érdekel hogy mi van másokkal.

Páromon kívül nincs már egy barátnőm sem, szinte minddel megszakadt a kapcsolatunk.

Van még egy húgom, de ő hol itt, hol ott.

Egyre többször előjönnek ezek a gondolatok, egyenlőre csak az tart vissza hogy mekkora fájdalom lenne a szereteimnek ha megtenném.



2022. márc. 20. 22:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve azt kihagytam hogy vannak hobbijaim amiket régen imádtam csinálni, ma már viszont egyszerűen semmi kedvem hozzájuk fogni.
2022. márc. 20. 22:29
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Fordulni kell orvoshoz!

Sűrsősen segítség kell Neked!

Nem szabad öngyilkosnak lenni, akkor is ha jónak tűnik!

2022. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképpen menjél el. Ezeket a múltbeli terheket le kell pakolni.
2022. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Amint a többiek is mondják, jól teszed, hogy segítséget kérsz. Bízz, és jobban leszel!
2022. márc. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
abból amit leírtál irigylésre méltó életed van és néha el akarod dobni. Vannak szüleid akik nyílván törődni akarnak veled mégha nem is kéne, másképp nem baszogatnának. Van párod akivel te mondod minden ok de olyat akarsz amit ahogy leírtad nem teszel érte semmit. Olyan sokan lépnének örömmel a helyedre csak egy napot is! Amikor ilyen problémák a legfontosabbak.
2022. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Mindenhol azt látom hogy a 23 évesek depiznek, mint én 23 évesen, valami átok van rajtunk?
2022. márc. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is ez foglalkoztat hetek ota. Gyermekkorom ota ugy erzem csak a bantast kapom

es barmit csinalok

sosem vagyok jo. Nem latom a jovom az ido meg csak telik. 29 eves vagyok es mar minden ismerosom hazas boldog csaladban el. Egyszeruen nem tudom van e ertelme meg elnem. Ha tehetnem csak elaludnek orokre.

2022. márc. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust ő segíteni fog. És a pároddal sem megfelelő a kapcsolatotok, az nincs rendben ha nem akarsz szexuális együttlétet létesíteni vele és muszájból csinálod. Ami a bántalmazásokat illeti rögtön az első esetben amikor bántot valaki kellett volna fel lépj a magad ért, de nem ezt tetted ezzel azt jelezted nekik, hogy veled bárki is bánhat ilyen csúnya módon, a múlt már nem számít, de jövőben ha valaki rosszul bánik veled és nem tetszik neked ez a banás mód, akkor rögtön allj ki magádért, ha te nem álsz ki magadért, akkor sajnos senki sem fog. Az élet fejlődésel egyenlő, szóval bármikor is érzed azt, hogy nagyon rossz helyen vagy, akkor ne félj változtatni és tudd, hogy alulról csak felfelé van út. Figyeld meg mi nem tetszik az életedben és változtass rajta, ha valakinek nem tetszik a változás amit csináltál, akkor ne foglalkozz vele, a te mentális egészséged legyen neked a legfontosabb.
2022. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha esteleg szükséged lenne valakivel beszélgetni, akkor nyugodtan írj. 20/f
2022. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hgwell ***** válasza:
0%

Tehát a szexuális beállítottságod kifogásolhatóvá vált egy gyermekkori tehetetlenséged végett.Azért írtam egy gyermekkorinak nem pedig a gyermekkori tehetetlenségnek, hogy ne altassuk egymást hízelgéssel.

Van min elgondolkodnod, biztos vagyok benne. Cselekvőképességed hogyan áll? Kiváncsi lennék rá.

A cselekvőképesség nem azt jelenti mit teszel vagy épelméjű vagy e, hanem korlátok mögött van e kapaszkodód és neked van!

Család, ha jo ha nem,van, és sajat véreid. Lakás, ha jo ha nem, van és saját tulajdonotok (egyéb?), de mindig biztonságérzeted volt, ahogy most is a hosszú párkapcsolatodban.

Ha valamit nem érzel jónak (szubjektív mit érzel annak), lépj ki belőle mint egy kényelmetlen cipőből és ne rágódj a múltbéli eseményeken, azok úgy rendjén vannak, hogy vannak, ezt azért írja valami vagy valaki(más világi lény) belénk, hogy jobb emberek legyünk és mint a te esetedben te jobban neveld fel gyermekedet.

Már a középsuliban elfordultál az élettől, itt az ideje, hogy most visszafordulj.

Minden adottságod megvan hozzá, nem kételkedem benned.

Ne ragadj be, mert csak elveszel a rágódásod végett.

Tegyél kicsi rossz dolgokat, munkahelyen szexelsz egy kollégáddal azt mocskosul megszeretgeted egy szexel a barátnödet, mintha nem tortent volna semmi. Elmész utazni és színészkedsz vendégekkel, új dolgokat keresel. Ha nincs pénzed, ami senkinek nincs de mindenkinek van, akkor sétálj és nézz körül dobj meg egy kicsi gumilabdával egy számodra idegen de szimpatikus személyt, vagy olyat, aki nem szimpatikus a nyílt utcán nappal városban azért ha tömeg is van nem fog összeverni senki sem, ettől nem kell félned. Aztán mosolyogj és találj ki valamit, pl: összetévesztetted valakivel, kukába akartad dobni de mellé ment, elkísérteted magad valahova ami a közelben van és útközben ahogy cselekedtél olyan hangulatot biztosítasz, de mindig jobb ha nevetsz és viccelődve kezdesz majd útközben valahol mikor beszélgettek elszomorodsz és elmondod neki aztán hova mész mikor és meddig maradsz ott (pl.: templom) és így tovább ...lásd a helyzetet és az életet és aszerint cselekedj!

Nem hinném, hogy olyan nagyon bajban vagy. A tehetetlenség és az életundor tesz kétségbeesetté majd megfolyt, ha csak el nem enged.

Legyél bátrabb, ne vésd ki magadból a szépet és ne engedd, hogy bárki más megpróbálja vagy húzz keresztbe neki ha mégis megteszi.

Irányítsd az életed! Szerintem nagyon kedves és életképes csaj vagy.

2022. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!