Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha ahhoz is kevés...

Mit tegyek, ha ahhoz is kevés vagyok, hogy öngyilkos legyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem depresszió. Nem érzem jól magam a bőrömben. Már nagyon régen rájöttem, hogy esélyem sincs, hogy ez változzon. Agytúrkászhoz fiatal korom óta járok (bőven elmúltam 50). Egy időben gyógyszerezni is megpróbáltak, de az nagyon sokat rontott a helyzeten.

Az első pár kérdésre a válasz:

*Sok agytúrkászhoz jártam. Mind sarlatán volt.

*Azért érzem rosszul magam, mert nem tudok bánni az emberekkel, illetve nem tudok örülni, amikor elérek egy-egy célt, eredményt, hanem azonnal a következő feladatokat látom

*Az emberek szélsőségesen semmibe vesznek. (utoljára autóalkatrészt vettem. Kérdezte az autó adatait. Adtam a forgalmit, de továbbra is engem kérdezett. Más típushoz való alkatrészt adott, pedig ezerszer elmondtam az érzékeny adatokat)

*Volt egy öngyilkossági kísérletem, de az, hogy nem sikerült annyira rossz (kudarc) élmény volt, hogy nem ismételtem meg. (pedig indokolt lenne)



2022. márc. 23. 11:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Esetleg EMDR terápia, ez viszonylag egy új megközelítés, és nem a beszélgetés a lényeg, hanem az agy emlékfeldolgozó rendszerét ingerlik speciális gyakorlatokkal, miáltal az agy maga dolgoz fel "beragadt emlékeket", miáltal azok érzelmi súlya radikálisan csökken. Én 49 éves vagyok, el fogok menni egy ilyenre, remélem segít. www.emdr.hu

Még a katatím imaginatív terápia volt még érdekes, ami képekkel kommunikál az agy érzelmi részével. Ez nekem kicsit hozott enyhülést. De minden terápia feltétele, hogy a páciens maga törekedjen a megoldásra, ez nem tudom mennyire megy.

2022. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hagy ott a pitsába azt a munkát amit gyülölsz. Biztosan van másik.

Akkor javul helyzet.

2022. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!