Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha lelkileg...

Mit csináljak, ha lelkileg teljesen össze vagyok törve?

Figyelt kérdés
Hónapok óta kezdtem érezni, hogy nincs mellettem senki, kivéve a családom. A suliban egy barátom van, de ő egyfolytában kritizál, a többiek állandóan a hibát keresik bennem. Én megpróbálok mindenkinek megfelelni, kedves vagyok mindenkivel de azt veszem észre, hogy senki nem áll mellettem. Az állítólagos legjobb haverjaim csak rontják az önbizalmam, csak rosszat mondanak rólam, amikor a közelükben vagyok nagyon szarul érzem magam, legszívesebben sírhatnékom lenne, úgy viselkednek mintha a csicskájuk lennék, de én meg kinyalom a seggüket. Már egyszer megmondtam ezt nekik de folytatják, azt is mondtam nekik, hogy nem akarok velük lenni, de nem értették meg. Állandóan szarul érzem magam a bőrömben, nem tartom magam szépnek, a testsúlyommal sem vagyok megelégedve. Azért mert volt életemben 2 barátom akikkel komolyabb volt lekurváztak és azóta mindenkinek megvan rólam a véleménye. Nem merek felvenni semmi olyan ruhát amiben igazán jól érzem magam de kitűnök a tömegből, mert félek, hogy leszólják, mint amúgy minden szettemet. Szorongok, legszívesebben egész nap otthon lennék, egyedül és hallgatnék egy szomorú zenét, aztán elgondolkodnék azon, hogy mi jó van az életemben. A szüleim mindent megadnak nekem, azt kérhetek tőlük amit akarok, de nem tudok velük ilyen dologról beszélni, mert azt mondanák, hogy ne sajnáltassam magam. Minden este azon izgulok, hogy a holnap milyen lesz és, hogy nem fognak e megbántani. Lassan azt érzem, hogy az otthonléten kívűl semmit sem élvezek igazán. Nagyon jó tanuló vagyok, de a tanárok nem kedvelnek, mert soha nem nyaltam ki egyik picsáját sem, csak szimplán mindig tanultam és csöndben voltam órán. Mindig akadályozzák, hogy jobb jegyek kapjak, kifejezetten egy, aki mindenbe beleköt és soha nem adja meg az 5-öst. A szüleim nem ezt a teljesítést várják el tőlem, azt hiszik, hogy hazudok nekik, és nem is tanulok, pedig nagyon sokat szoktam. Mindig azt hiszik, hogy mindenben hazudok, pedig nekik nem tudnék. Nem tudom kihez fordulhatnék. Valaki megtudná nekem mondani, hogy ebben az esetben az ember mit szokott csinálni? Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. márc. 21. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Valami nagyon megfogott: a szüleid mindent megadnak neked, de a problémaidat kb semmibe veszik. A szüleid a fizikai igényeid megadják, viszont az érzelmi-lelki igényeid lesöprik, azaz a legfontosabbat nem adják meg neked. Szerintem első lépésnek ezzel kellene szembe nézned.
2022. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ezt én nem így látom, mert mindent megosztatok velük, bármiről beszélhetek velük, de nem látják rajtam h bármi problémám is lenne ezért sajnáltatásnak vennék
2022. márc. 22. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem is látják a szüleid, attól még melletted fognak állni, ha olyan megértőek mint írod. Beszélj velük, keress meg egy szakembert is, aki segít neked az újra tervezésben. Vagy a szüleiddel kezd el ezt. Új barátok, új célok. Nem jó irányba vagy, nem jó a társaság, válts szerintem irányt.

Vagy szülők vagy egy szakember. Elmondhatod anyudnak őszíntén, hogy bár nem látszik, te szenvedsz, és segítségre van szükséged. Én ezt tenném!

2022. márc. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazán hasznosak voltak!
2022. márc. 24. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!