Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy jussak túl a beszólásokon...

Hogy jussak túl a beszólásokon? Valami jó tipp a visszavágásra?

Figyelt kérdés
Kb. 3 db alig látható van az alkaromon, sminkelni nem tudok rá, mert hosszú ujjúban leszek és le kell vennem. Úgy néznek ki, mintha tényleg valami kisebb baleset történt volna, csak hát egyenes. Ez már 10 éve volt, sose csináltam többet, számomra nem kiút. A lényeg ami lényeg, minden orvos és egészségügyi dolgozó (nem a pszichiátriáról) jön a gúnyos macskakarmolással, akár még az is lehetne, de számomra ez megalázó. Milyen frappáns választ lehetre rá mondani?
2022. márc. 31. 06:04
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ezt egy olyan szakemberrel érdemes megbeszélni, aki felé van bizalmad. A beszólások általi rossz érzéseket is meg tudod beszélni vele, lelkileg mit érzel, miért érzed, hogyan stb és tud segíteni.
2022. márc. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Alig látható vagdosásnyom, ez kimaradt az első mondatból.
2022. márc. 31. 06:11
 3/10 A kérdező kommentje:
De miért kell beszólogatni, ha nem tökéletes a testem? Máshol se az, arra is beszólnak. Elég hamar elfelejtem ezeket, szóval nincs mit terápiázgatni rajta, egyszerűen valamit vissza kéne szólnom.
2022. márc. 31. 06:14
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenkor nem a visszavágás a megoldás, mert az csak verbális agresszót szül, még rosszabb lesz. Pszichológus tud segíteni, hogy túl tudj lépni a beszólásokon.
2022. márc. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
A pillanatnyi beszólások rendkívül rossz érzéseket okoznak, ezért ajánlottam a szakembert és nem mindig olyan egyszerű az élet, hogy csak két dolog közül lehet választani: "visszaszólok & mit mondjak/hogy mondjam", "nem szólok vissza".
2022. márc. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A terapeuta mondta, hogy szóljak vissza és védjem meg magam. Nem vagyok hanzó szájú agresszív ember, se nem tutyimutyi alak.
2022. márc. 31. 07:07
 7/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem a munkahelyen is ez megy, csak más kontextusban, erre a tanács a szakembertől, hogy el lehet menni. Akkor meg ki fizeti őt?
2022. márc. 31. 07:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszaszólás: "Senki sem tökéletes", "mindenki testén lehetne hibát találni" stb.
2022. márc. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"Nem macskakarmolás. Fel akartam vágni az ereimet, mert elegem lett a beszólogató seg*gfejekből, de mostanra már megtanultam leszarni őket."
2022. márc. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez még a tetováló korszakomból való, azóta rájöttem, hogy nincs hozzá érzékem. 😄😄
2022. márc. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!