Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terápia után szellemi hanyatlás?

Terápia után szellemi hanyatlás?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom pszichiáterhez jár. Drasztikus és nem pozitív változás észlelhető rajta. A kognitív képességei mintha eltűntek volna! Tehetséges író/költő volt, mindenhez érzelmet társított, éles volt a logikája, imádott olvasni, írni, az élete volt. Az egyik kezelés után hirtelen minden képessége eltűnt, nem találja a szavakat, nem tud verset írni, nem tud gondolkozni, és azt mondja nincsenek érzései. Kérdeztük mi történt a kezelés alatt? Azt mondta, a pszichiáter rövid idő alatt hirtelen sok ellentmondásos dolgot mondott neki, teljesen összezavarta, és egy idő után szorongani kezdett, és félelmet érzett. Egyébként a szorongás azóta is megvan neki, és furán, ködösen érzi magát, mint akit elmondása szerint hipnotizáltak. Olyan lett, mint aki demens, de a legkínzóbb számára az, hogy ami az élete értelme volt (írás, szellemi tevékenységek) azok mintha teljesen eltűntek volna! Retteg, szorog, de sírni sem tud, mivel nincsenek érzései. Elmondani el tudja, de nem érzi át az érzéseket. Nagyon rossz őt így látni, az élete volt az érzelmek világa, a szavak, a kommunikáció, és és ezekből kb minden képessége eltűnt. Mit tehetett vele a pszichiáter?
2022. ápr. 1. 14:57
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy élete összes emléke eltűnt. Ha emlékezni próbal, azt mondja olyan, mintha "blokkban" lenne, és valami meggátolná hogy emlékezzen, érezzen, gondolkozzon.
2022. ápr. 1. 14:59
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pszchioterápia nem ártana vagy egy pszichológus.Mi váltotta ki ezt nála,hogy pszichiáterhez kellett menni(nem fontos válaszolni)?Kapott valamilyen gyógyszert ?
2022. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Semmilyen gyógyszerre nem volt szüksége. Szellemileg épp volt mindig, mentálisan is teljesen egészséges volt. Enyhe pánikzavar miatt ment pszichiáterhez, de hogy az mit művelt vele, azt nem tudjuk, de az biztos, hogy azóta amiket szeretett tenni tevékenységeket, azokat egyrészt elfelejtette, másrészt szorong azoktól a dolgoktól amiket szeretett csinálni, és azt mondja mintha erős blokkban lenne ha ezekre gondol. Életvidám volt mindig, jó problémamegoldó képességgel is rendelkezett. Ezek a kezelés óta nyomtalanul eltűntek. Mi a fenét tehetett vele, miket mondhatott neki az az orvos? Mi csak annyit tudunk hogy telebombázta ellentétes információkkal, és a doki egyik szava ütötte a másikat. Oh plusz vmi olyasmi volt még, többször mondta neki hogy rossz, (pedig a rokonom ritka jószívü, empatikus volt mindig) és hogy arra emlékszik, a doki beszélt beszélt, összezavarta, és a beszéde közben hirtelen arra kérte dugja ki a nyelvét, ő megtette, (nem tudja miért!) és a doki folytatta az összezavarását. Ennyit tudunk.
2022. ápr. 1. 15:18
 4/22 anonim ***** válasza:
Egyébként én is jártam 2 havonta.Nekem azt mondta,hogy a sokk és a trauma váltotta ezeket ki(2 hónap mozgásszervi rehabilitáció,csoda,hogy itt vagyok).Idővel enyhülni fog,viszont pszichológus sokat segít.Amit tanácsolni tudok,hogy támogatni kell,fárasztó dolog,viszont ha érzi,hogy mellette vannak a nehéz időkben,akkor jobb lesz(feltéve ha elfogadja a segítséget).
2022. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De a rokonom se sokkban se traumában nem volt a kezelés előtt!!!
2022. ápr. 1. 15:21
 6/22 A kérdező kommentje:
A kezelés után lett ilyen!
2022. ápr. 1. 15:21
 7/22 anonim ***** válasza:
Értem.Én csak az én példámat hoztam fel,hogy a trauma is okozhatja.A második válaszomat később küldtem el.Sajnos nem tudom mit mondhatott neki a doki,de ha ilyen állapotba került tőle,akkor nagyon nem jó "terápiát" alkalmazott.Érdemes olyan SZAKEMBERHEZ fordulni,aki vissza tudja billenteni ebből az állapotból és neki is tennie kell érte.Nehéz lesz elindulni ,de kitartást kívánok!
2022. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Annyi biztos hogy ezzel a terápiával, a rokonom összes, valaha létező kognitív képességet, ráadásul az írói/költői tehetséget valahogy vagy leblokkolta, vagy eltüntette. Rokonomnak ez után a kezelés után napokig furán fájt a feje, és ködösnek, nehéznek érezte az "agyát". Semmilyen erzelmet nem tud, nem mer átélni, egy könyvet nem tud elolvasni, egy verset nem tud érezni. Meg mi az, hogy a doki összezavarja kb minden agyi tevékenységét? A rokonom ritka egyensúlysan lévő ember volt, de a kezelés óta úgy érzi, ez nem ő. Meg az is mi amit említett, hogy a dokinak a zavaros gondolatmeneteit követni sem tudta, és az meg mondja neki hirtelen hogy dugja ki a nyelvét, ő meg megteszi de kb akaratlan, autómatikusan, a doki meg folytatja az összezavarását?
2022. ápr. 1. 15:36
 9/22 anonim ***** válasza:
Én is jártam terápiára, tudom mi folyik ott, még ha nem is választott tökéletes szakembert kizártnak tartom, hogy ott olyan történt, ami ennyire megváltoztatta. Azt gondolom, hogy a terápia ellenére magától romlott az állapota. Mindenesetre talán egy másik szakembert kellene keresni.
2022. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Mi romlotrajta? Semmilyen mentális baja nem volt! Enyhe pánikbetegsége volt csupán! A terápián a páciens teljes totális összezavarása , és a dugd ki a nyelved, az normális? Ez van a terápián?
2022. ápr. 1. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!