Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terápia után szellemi hanyatlás?

Terápia után szellemi hanyatlás?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom pszichiáterhez jár. Drasztikus és nem pozitív változás észlelhető rajta. A kognitív képességei mintha eltűntek volna! Tehetséges író/költő volt, mindenhez érzelmet társított, éles volt a logikája, imádott olvasni, írni, az élete volt. Az egyik kezelés után hirtelen minden képessége eltűnt, nem találja a szavakat, nem tud verset írni, nem tud gondolkozni, és azt mondja nincsenek érzései. Kérdeztük mi történt a kezelés alatt? Azt mondta, a pszichiáter rövid idő alatt hirtelen sok ellentmondásos dolgot mondott neki, teljesen összezavarta, és egy idő után szorongani kezdett, és félelmet érzett. Egyébként a szorongás azóta is megvan neki, és furán, ködösen érzi magát, mint akit elmondása szerint hipnotizáltak. Olyan lett, mint aki demens, de a legkínzóbb számára az, hogy ami az élete értelme volt (írás, szellemi tevékenységek) azok mintha teljesen eltűntek volna! Retteg, szorog, de sírni sem tud, mivel nincsenek érzései. Elmondani el tudja, de nem érzi át az érzéseket. Nagyon rossz őt így látni, az élete volt az érzelmek világa, a szavak, a kommunikáció, és és ezekből kb minden képessége eltűnt. Mit tehetett vele a pszichiáter?
2022. ápr. 1. 14:57
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Hol találtátok ezt az embert? Csak azért kérdezem, mert egyszer én is megismertem valakit egy ismerkedős oldalon, aki azt állította magáról, hogy természetgyógyász szeretne lenni, és járt hipnózis tanfolyamra is. Akkoriban pont érdekelt engem a hipnózis, találkoztunk, de rövid idő alatt nyilvánvalóvá vált számomra, hogy ez az ember bolond.. nem is engedtem neki végül, hogy megpróbáljon hipnotizálni.. mesélte, hogy járt nála valaki, aki le akart fogyni, ő hipnotizálta, és a nőnek valami betegsége lett, amitől valóban lefogyott, de nyilván nem így gondolta, ez a pasi pedig még büszke is volt magára, hogy sikerült neki lefogyasztania.. és még mesélt pár hasonló sztorit. Nem lehet, hogy ti is valami ilyesmi kaliberű "szakembert" fogtatok ki?
2022. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Nem. Ez az ember szakképzett, nem humbukos terapeauta.
2022. ápr. 1. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!